Favori Dizilerle 2022’ye Geri Sayım

Arts & CultureDecember 30, 2021
Favori Dizilerle 2022’ye Geri Sayım

Sevdiklerinizle bir araya gelmenin ve birlikteliği kutlamanın en güzel zamanı yılbaşı akşamları. Bir de bu buluşmanın sevdiğiniz dizi karakterleriyle olduğunu düşünün. Yeni yıl kutlamalarını, hediye telaşlarını, danslarını izleyerek bu özel geceye hazırlanmaktan daha keyifli ne olabilir? O zaman birkaç bölümle favori dizi karakterlerinin yeni yılına dahil olmanın tam sırası.

Gilmore Girls (2×10)

Stars Hollow’un yerini haritada aratacak kadar sevgi, masumiyet ve dostluk barındıran Gilmore Girls’ü hepimiz biliyoruz. Lorelai ve Rory’nin küçük kasabadaki maceraları, birlikte büyümeleri, kasaba sakinlerinin cana yakınlığı ile eşi benzeri görülmemiş bir umut barındırıyor dizi. Her izlendiğinde huzur veren bir atmosferi var şüphesiz. Yeni yılda geri dönüp izlemek içinse çok ideal. Çünkü kim yeni yıla umut dolu girmek istemez ki? 2. Sezonun “The Bracebridge Dinner”ı, birçok nedenden dolayı açık ara en iyi Gilmore Girls Noel bölümü. Tüm karakterleri tek bir odada bir araya getiriyor ve daha önce hiç olmadığı şekilde etkileşime sokuyor. Lorelai, herkesin mutlu olmasını ve Independence Inn’de bir tatil yemeğinin tadını çıkarmasını isterken Jess ve Dean, Rory’nin dikkatini çekmek için savaşmayı göze alır. Richard ve Emily, Lorelai’ın çalışmalarını yakından görme şansı yakalar ve bu da onlara kızlarının yetenekli bir lider olduğuna dair yeni bir anlayış kazandırır. Kısaca bölüm tatilde aile ile yeniden bir araya gelmeyi mükemmel bir şekilde özetler; yemek, kavgalar ve bolca eğlence.

The Office (2×10)

“Well, happy birthday, Jesus. Sorry your party is so lame.” Michael Scott ve The Office, ekran karşısına geçip gülebilmenin her zaman reçetesi. Tüm tuhaflığı, babacanlığı, patavatsızlığı ve yalnızlığı ile Michael Scott, yeni yıl partisi nasıl olur göstermek için geliyor. Komik mimikleri ve Noel Baba kostümüyle yeni yıla kahkaha atarak girmek isteyenleri bölüme bekliyoruz. “Christmas Party”, sevilen durum komedisinin Noel temalı birkaç harika bölümünden biri. Herkesin birbirine çekilişle hediye aldığı bölümde, hediyelerin tuhaflıkları yarışır ve Michael’in modu düşerken bol miktarda votka ile yeni yıl ruhu kurtarılır. The Office’in seçebileceği çok sayıda Noel bölümü var, ancak bu bölüm basit şakaları ve karakterlerin sarhoş tuhaflıkları ile öne çıkıyor. Özellikle Jim’in Pam’e verdiği duygusal hediye kalpleri ısıtmaya yetiyor.

Gossip Girl (1×11)

Serena van der Woodsen ve Blair Waldrof. Bu iki ismi nerede olsak tanırız. İzlemek için özel bir güne ihtiyaç duyduğumuzdan değil de, ilk sezondaki çocuksu yüzlerine ve entrikalarına şöyle bir göz atmak için yeni yılı bahane ettik diyelim. Bu bölümde Blair’in  babası tatil için eve beklenmedik bir misafirle gelir. Bu misafirden hoşlanmayan Blair ise tabii ki birtakım planları devreye sokar. “Oh gosh, so it’s gonna be a real Waldorf Christmas?” Serena’ya daha fazla katılamazdık. Çünkü bu yılbaşı da herhangi bir Blair Waldorf gününden farksız olamayacak kadar küçük oyunlarla dolu. Jenny ve Vanessa, Serena’nın Dan için şimdiye kadarki en iyi Noel sürprizini planlamasına yardım ederken Dan, küçük kız kardeşiyle birlikte Serena ve ailesinin yaşadığı otel için yeni yıl ağacı almakla meşguldür. Ama maalesef yılbaşı ağacını Serena’nın oteline sokma operasyonu, onları aile dramından uzaklaştıramaz. Çünkü Rufus ve Alison, evlilikleriyle ilgili bazı gerçekleri fark eder ve bunları ailenin yeni yıl ritüelleri sırasında paylaşırlar. İlk sezonun aileyle geçen bu bölümü, her şeye rağmen bol sarılma ve yeni yıl ruhuyla dolu. Kendinizi diziye tekrar başlarken bulabilirsiniz, bizden küçük bir uyarı.

How I Met Your Mother? (8×10/11/12)

Yakın zamanda “How I Met Your Father?” ile uyarlaması yapılan dizi, tüm karakterleriyle bir klasik. Genelde Friends ile olan rekabetini bir kenara bırakacak olursak, dostluğun, aşkı aramanın ve biraz da eğlenmenin doğru adreslerinden biri diyebiliriz. Tabii işin içinde Barney Stinson varsa eğlence asla birazla kalmaz. Dizinin sondan bir önceki bu sezonunda Barney, Robin’i elde etmek için yine oyunlar peşinde. Ama bu sefer yalnız değil. Aynı evin içinde saklanan birçok sır ve kişi meşhur Playbook’un, kırmızı kovboy botların ve aşkın peşine düşüyor. Robin, küçümsediği iş arkadaşı Patrice ile Barney’nin sevgili olduğuna inanmaz ve Barney’nin kadın düşkünlüğünü ortaya çıkarmanın yollarını arar. Kızları tavlama kitabı Playbook ise ona bir çözüm sunar. Tek bir problem vardır: kitap nerede? Aynı zamanda kırmızı kovboy botları ve geri dönmeyen bir çok eşyasının peşinde olan Ted, evin farklı köşelerine saklanmış Lily ve Robin ile Barney’den saklanmak için köşe kapmaca oynar. Absürtlüğün ve Barney’in zekasına bir saygı duruşu olan 10. bölüm, birbirini tamamlayan diğer iki bölümün ve The Robin’in başlangıcı. 3 bölümü bir paket olarak sunmaktan geri duramıyoruz.

Friends (6×10)

Finalini yaptığı günden beri dönüşlerini hayal ettiğimiz ekip, geçtiğimiz aylarda Friends The Reunion ile bir araya geldi. 10 yıl boyunca kahkahalarına, ağlamalarına, partilemelerine tanıklık ettiğimiz Friends, yeni yıl öncesi ziyaret edilecek duraklardan biri. Bu altılının her yeni yıl bölümü birbirinden keyifliyken, içlerinden sadece bir tane seçmekte zorlanıyoruz. Sonra aklımıza Ross ve Monica’nın eşsiz dansı geliyor ve seçmek epey kolaylaşıyor. Phoebe, Chandler ve Rachel, Monica’ya ne alacaklarına karar verebilmek için daireyi alt üst ederken, Joey gece yarısı Janine’i öpmek için planlar kurar. Kendilerini Dick Clark’s New Year’s Rockin’ Eve” setinde bulduklarında ise geçmişe gidip birkaç dans hareketi gösterme fırsatı bulurlar. Küçük öpücükler, hediye avları ve ışıl ışıl yeni yıl ağacıyla Friends, en iyi yaptığı şeyi yapmaya devam ediyor. Tabii, bölüme dönüp baktığımızda Ross ve Monica’nın dansından tekrar bahsetmeden duramıyoruz. Bugün bir yılbaşı programında iki kişi bu dansı yapsa, klibin anında viral olacağına emin gibiyiz ama maalesef kanıtlayamayız.

New Girl (6×10)

Final yapmasını asla kabullenemediğimiz New Girl, Zooey Deschanel’a aşık olma sebebimiz. İkonik 500 Days of Summer filminde geriye kırık bir kalp bırakmasıyla o kadar iyi anılmasa bile, mavi boncuk gözleri ve içten gülümsemesiyle yarattığı karakter Jess’e ısınmamak elde değil. Kendine özgü karakteri ve sahip olduğu inanılmaz dostlarıyla Jess Day’in yerinde olmak istediğimiz günler çokça oldu. Ne olursa olsun birbirlerinin yanında olan bu ekip, bir çatı katında aile problemlerinden aşka, kendini keşfetmekten umutsuzluğa birçok duyguyu birlikte karşıladılar. Ve tabi ne olursa olsun gülümseyecek bir şey mutlaka buldular. Bu dostlukları yedi sezon boyunca Noel, Cadılar Bayramı, Sevgililer Günü ve Şükran Günü gibi tüm özel gün bölümlerinde bolca şahit olduk. İçlerinden birini de yeni yıl için bir kenara ayırdık. Jess Day, kutlamaları ve gelenekleri derinden önemseyen biridir. Bir parti, gezi ya da bu durumda, bir gizli yeni yıl planlandığında, bunun için her şeyi yapacağına bahse girebilirsiniz. Bölümün sonundaki şarkıyla birlikte New Girl, izleyicisine yeni yılda geçen ve arkadaşlığa odaklanan güçlü, iyi yazılmış bir yarım saat veriyor.

Author: Öykü Bilgin

RELATED POSTS