Emir Elidemir at Citybooth

UnframedOctober 23, 2022
Emir Elidemir at Citybooth

Bazen kalabalıklar şehri İstanbul’da kaybolup gidiyor gibi hissetmek kaçınılmaz. Şehrin temposu, sokakların stili, şehirden yükselen sesler; hepsi İstanbul’un bir parçası. Beymen Club, bu sezon seni kendini şehrin akışına bırakmaya davet ediyor. Şehirden kaçmaya çalışırken kendini bulanlardan Emir Elidemir, bize tarzını ve İstanbul’u anlattı.

Moda senin için ne ifade ediyor?

Emir Elidemir: Moda benim için sıradanlıktan sıyrılmayı ifade ediyor. Kendine özgü tarzını ortaya çıkarmayı. 

Bireysel stil algını nasıl tanımlarsın?

Emir Elidemir: Çocukluğumda yaz aylarını Amerika’da amcamın yanında geçirirdim. Bol ve rahat giyim stilini daha çok sevdiğimi farkettim. Aynı zamanda aykırı bulduğum moda markalarını da takip edip kendi stilime uyarlıyorum.

Sokakta olmak sana nasıl hissettiriyor?

Emir Elidemir: Sokakta dolaşmak benim meditasyon yöntemim. Kalabalık caddelerden geçerken kendimi toplumda kaybolmuş, tümün bir parçası olmuş gibi hissederim. Etrafıma bakmaktan çok, derin düşüncelere dalarım. Bu yüzden uzun yürüyüşlere çıkmaya bayılırım.

Kendini şehrin ritmine bıraktığın zaman neler oluyor?

Emir Elidemir: Yaşadığım şehir İstanbul hızlı bir şehir. Pek çok farklı etkinlik düzenleniyor. Gün içerisinde kendimi oradan oraya sallanıyorken bulabiliyorum. Bu yüzden ofiste daha çok zaman geciyorum diyebilirim

Senin için İstanbul’un fon müziği?

Emir Elidemir: Perturbator – Future Club

Kışın imza görünümü?

Emir Elidemir: Simsiyah looklar

Gardırobuna aldığın son parça?

Emir Elidemir: Balenciaga terlik

Beymen Club yeni sezonundaki favorin?

İstanbul’a dair doğru bildiğimiz bir yanlış?

Emir Elidemir: Yanlış bilinen doğrular veya doğru bilinen yanlışlar gibi söylemlere inanmıyorum. Gerçekler vardır, İstanbul’da yaşayan vakit geçiren herkes de gerçeklerle bir noktada yüzleşir.

İstanbul’u en iyi anlatan film?

Emir Elidemir: İstanbul o kadar özel bir şehir ki tek bir filmin onu anlatabilmesi çok zor. Ama Duvara Karşı ve Eşkıya çok iyi örnekler olurdu.

Sokakta dolaşmak benim meditasyon yöntemim. Kalabalık caddelerden geçerken kendimi toplumda kaybolmuş, tümün bir parçası olmuş gibi hissederim.

Yeni lezzet keşifleri için ilhamını nereden alıyorsun?

Emir Elidemir: Sürekli yeni restoranlara gitmeye calısıyorum. Köşe başındaki büfeden, fine dining restoranlarına, her mutfaktan kapabileceginiz bir şeyler bulabiliyorsunuz.

Creative Direction by Duygu Bengi⁠
Fashion Director Burak Sanuk
Interview by Yağmur Yıldız⁠
Photography by Yağız Yeşilkaya
Fashion Editor Yağmur Kural
Creative Team Murat Kıvık, Öykü Önen
Fashion Team Tugay Tunç, Melisa Yakupoğlu
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS