Rock’n Roll ve Amerika’nın kralı Elvis Presley’nin hayatı, Baz Luhrmann’ın yönetmenliğini üstlendiği film ile beyaz perdeye taşınıyor. 

Romeo + Juliet, Moulin Rouge ve The Great Gatsby gibi görsel dünyaları ile hepimizi hayran bırakan gişe filmlerinin yönetmeni Baz Luhrmann, şimdi de Elvis’in hikayesini anlatmak için geri dönüyor. Elvis rolünde Austin Butler’ı göreceğimiz bu biyografik film, Presley’nin yaşantısına ve müzik kariyerinin doğuşuna ışık tutarken, dönemin Amerika’sındaki kültürel atmosferi de yansıtacağa benziyor. 

Luhrmann, filmde Elvis’in yaşantısındaki birçok farklı karakteri de işleyecek. Presley’nin 20 yılı aşkın süre boyunca menajerliğini yapan ve kariyerinde büyük bir etkiye sahip olan Colonel Tom Parker’a Tom Hanks hayat verirken, eşi Priscilla Presley’i Olivia DeJonge oynayacak. Sanatçının genç yaşlarından itibaren müzikle ilişkisine ve kariyerinin en önemli anlarına şahit olacağımız filmde, Chaydon Jay ise Presley’nin çocukluğunu canlandıracak.

Rock’n Roll’un kralı Elvis’i, başarılı kariyerini kendine has giyim tarzı ve şaşaalı estetiği ile de tanıyoruz, bu yüzden yapımın kostüm prodüksiyonu da büyük bir önem taşıyor. Luhrmann ile Moulin Rouge ve Great Gatsby’de beraber çalışan Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Catherine Martin ise projenin kostümlerinden sorumlu olacak.

Vizyon tarihi 24 Haziran 2022 olarak belirlenen filmin ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlanırken, filmlerini müzikal öğelerle harmanlamayı sevdiğini bildiğimiz yönetmen Luhrmann’ın Elvis yorumu, önümüzdeki günlerde radarımızda olacağa benziyor.