Eda Mutuşoğlu, It Girl

PeopleMarch 11, 2016
Eda Mutuşoğlu, It Girl

Bazı “it girl”ler çokca anıldığı, her partide, her davette boy gösterdiği için bu ünvanı alırken, bazıları da ince eleyip sık dokuyarak, yeteneği, gözü ve pozitif enerjisi ile, en arabesk değiş ile “işliyorlar içimize”. Eda arabesk olmaktan çok uzak olabilir ama, neden “it girl” olduğunu anlamak hiç zor olmayacak.

Son yemeğin ne olsun isterdin?
L’Avenue’de yiyeceğim Tuna Tartar.

Küçüklüğüne dair en eski hatıran nedir?
4 yaşımda kendi başıma bavul yapmaya çalışmam. Bir de eve gelen her misafiri odama götürüp aldığım yeni şeyleri onlara göstermem. (Bu huyum artık yaşamıyor.)

Şu anda nelerle uğraşıyorsun?
Kadınların en sevdiği konulardan biri olan ayakkabı ve çantalarla! Deriler, kumaşlar, kalıplar, ökçeler, pullar, payetler. Bu konuda aklınıza gelebilecek her şey ile uğraşıyorum. Hobim olarak başlayan ve işime dönüşen fotoğrafçılık da beni en çok besleyen alanlardan biri… Hepsini yaparken de kulaklığımı kulağımdan çıkarmamaya özen gösteriyorum!

Hotiç’in aklında en çok kalan modeli hangisi?
Küçükken annemi ofisinde ziyaret ettiğimde gördüğüm, masasının tam arkasında duran Hotiç posterindeki fuşya rengi şeffaf ökçeli sandalet.

Annenden aldığın en iyi öğüt?
En iyi öğüt olmasa da, iş hayatına girdiğimden beri en çok değerini anladığım “Herkesin telefonuna mutlaka geri dönmelisin” öğütü.

“Her sene bir ayımı burada geçirmek isterdim” dediğin spesifik bir lokasyon?
Bu sene ilk kez ziyaret etme şansı bulduğum Hindistan; özellikle güneyindeki Kerala, Allapey …

Giyecek hiçbir şeyin olmadığını düşündüğün anda baş vurduğun çözüm yolu?
Annemin gardırobu.

En sevdiğin F.R.I.E.N.D.S alıntısı?
Unagi!

Kendini en çok “Eda” gibi hissettiğin yer/an?
Bu cümleyi ilk defa kuruyor olabilirim galiba ama 25 yaşımda, bulunduğum her an ve her yer.

Burning Man’den aklında kalan en güzel anı?
Konu Burning Man olunca, tek cümleye sığdırmam mümkün olmuyor. Baştan sona tüm zorluk ve yeniliklerle çok güzel bir deneyimdi. İlk olduğu için her anı benim icin çok özel kaldı haliyle, ama en etkili anlardan biri her gün beni tekrar şaşırtmayı başaran güneşin muhteşem doğuşu diyebilirim. Özellikle, bu anı kutlayan binlerce insanın enerjisinin bir bütün olduğunu görmek.

En çok kullandığın cümle?
“Telefondayım.”

Seninle yeni tanışan birinin aklında ilk bıraktığın izlenim sence ne oluyor? Ne olmasını isterdin?
Ben insanların pozitif enerjilerinden çok etkileniyorum. O yüzden kendi enerjimi yeni insanlarla tanışırken yüksek tutmaya özen gösteriyorum.

 

Author: Alara Kap

RELATED POSTS