Ece Sükan, Creative Director & Fashion Consultant

PeopleAugust 6, 2018
Ece Sükan, Creative Director & Fashion Consultant

Türkiye’de moda dünyasının en ikonik ismi hiç kuşkusuz ki Ece Sükan! Yoğun seyahat temposuna ufak bir mola niteliğindeki çekimimizde, modaya dair anlık sorularımızı sıralıyor ve ondan birkaç ipucu almayı da ihmal etmiyoruz.

Moda üzerine doğru bilinen bir yanlış?

Ece Sükan: Moda ile stil kavramlarının anlamlarının kaydığı sıkça görülüyor. Moda bir endüstri, stil ise sizin buna karşı olan tavrınızdır. Yani özgün seçimleriniz stilinizi belirler. Modayı full takip etmeniz, stil sahibi olduğunuzu göstermez.

Şu sıralar moda olan ama sizin için asla olan bir akım?

Ece Sükan: En olmayacak diye düşünülen parçaları bile bir araya getirmek işimin yaratıcılığının bir parçası olduğu için genelde; asla, asla demem. (Gülüyor)

Sosyal medyadaki son keşfiniz?

Ece Sükan: Son keşif değil bayadır takip ediyorum ama @diet-prada ve @ stressedstylist çok nokta atışı hesaplar. Bi de en son @magazine_fan diye bir hesap takip etmeye basladim. Print dergilerden dijitale geçirdiği moda fotograflarıyla bu da benim gibi bir dergi koleksiyonerinin Instagram hesabı.

Gardırobunuzun en ikonik parçası?

Ece Sükan: ‘Vintage’ parçalar koleksiyoneri olarak bu soruyu cevaplamam bir hayli zor elbette. Çünkü zaten ikonik parçaları arşivliyorum. “Ece Sükan Vintage” markasını şimdilerde “Ece Sükan Archive” olarak güncellemekle meşgulüm. Topağacı’nda ufak bir depo hazırlıyorum bunun için. Aklıma gelen ilk birkaç parçayı söylemem gerekirse; Gianni Versace 80’ler meşhur pin’li koleksiyonundan deri blazer, Alaia’dan 90 başları dantel body con elbise, Paco Rabanne metalik elbise, Thierry Mugler power suits, Bob Mackie, Yves Saint Laurent…

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS