Ece Nayman, Fashion Designer

PeopleMay 11, 2023
Ece Nayman, Fashion Designer

Ece Nayman, bir moda tasarımcısı. Sokağın enerjisi ve parti ruhunu asla kaybetmeyen Ece ile hayallerinin sırasıyla mutlak bir gerçekliğe dönüştüğü eksende kendisiyle buluşuyoruz! 

Şu sıralar takıntılı olduğunuz bir şarkı?

Ece Nayman: Doja Cat – Kill Bill

Markanıza tasarım yaparken sahip olduğun en büyük motivasyon nedir?

Ece Nayman: Kurduğum hayaller. Çocukluktan beri ünlü bir moda tasarımcısı olma hayalini kurduğum için o yüzden hayallerim beni en çok kamçılayan şey.

Kendinizi izlerken o evrene ait hissettiğiniz film veya dizi var mı?

Ece Nayman: Dior&I

Styling ve tasarım anlamında size ilham olan bir dizi veya film?

Ece Nayman: Pulp Fiction

Moda dünyası sence sadece kıyafetlerden ibaret midir?

Ece Nayman: Kesinlikle değil. Aslında bu biraz bir illüzyon. Kıyafetleri giyen insanları tamamen yönlendirdiğimiz bir dünya olduğunu düşünüyorum. Bir kıyafetin hangi ortamda, kim tarafından, ne şekilde giyildiği çok önemli artık. Her şey tasarımdan ibaret değil. Sosyal medya da çok önemli bence; oluşturulan hype ve trendlerle dönüyor dünyamız artık. 

Yoğun geçen bir gününü bize biraz anlatabilir misin?

Ece Nayman: Sabah ne olursa olsun erken uyanmaya özen gösteriyorum. Çalışma sistemim karışık olduğu için ya evden çalışabiliyorum ya da işlerime bağlı olarak ofise gidip ofisten çalışabiliyorum. Genelde üreticilere, kumaşçılara gidiyorum ama o günkü programıma bağlı olarak karmaşık bir gün yaşıyorum. Sürekli online olarak da iş yapıyorum ama ideal bir günümde uyanıp tenise gitmek oradan üreticime gidip ardından bir ofise uğradıktan sonra eve dönüp işleri toparlıyorum en sonunda da sosyalleşmeye vakit ayırdığımı söyleyebilirim.

İnsanların görünce seninle tanımladığı bir aksesuar veya kıyafet var mı?

Ece Nayman: Renkler şu an markamdan dolayı benimle çok bağdaştı. Şapka diyebilirim aksesuar olarak. Şapka koleksiyonum var. Gözlük aynı şekilde. Bir de kolyelerim. Bulgari’nin B.zero1 kolyesini 15 yıldır takıyorum.

Çalışmayı en çok sevdiğin renk?

Ece Nayman: Mavi.

Motivasyon kaynağın var mı? Varsa, bizimle paylaşabilir misin?

Ece Nayman: Hayallerim ve hedeflerim en çok ilham aldığım şey. Çok çalışmaya özen gösteriyorum. En verimli olduğum yaşlarda olduğumu düşünüyorum. Dolayısıyla kendimle yarış içindeyim ve en büyük motivasyonum da kendimi yenebilmek. 

Sürekli hayalini kurduğun ancak henüz gerçekleşmeyen hayalin nedir?

Ece Nayman: Yurt dışında birkaç tane department store’da ve online store’larda satmak istediğim yerler var. Oralara girdiğimi hayal ediyorum. Rihanna benim ilham perim; onu giydirdiğimi hayal ediyorum. İşime dair şeyler hayal ediyorum hep. 

Hayatta herkesin bir hikayesi var, senin en ilginç ve özgün hikayen hangisi?

Ece Nayman: Londra’ya 17 yaşında gittim ve 2 yıl öncesine kadar hayatımı biraz dağınık yaşadım. Her şeyi yapabiliyordum ama dağınıktı. Dolayısıyla aslında geçirdiğim son 15 yıl benim için bir serüvendi. Hayatımda bazı şeyleri radikal olarak değiştirdim. Şu anda çok daha stabil, andayım ve daha mantıklı adımlar atıyorum. Geçmişimi seviyorum, çılgın şeyler de yaptım, uçlarda da yaşadım ve şu an olduğum yere geldim. Aslında geçirdiğim son 15 yıl benim için çok güzel bir hatıra ve tecrübe.  

Author: Ceydanur Demir

RELATED POSTS