Dear Mtv

LifestyleMarch 6, 2017
Dear Mtv

Bugünlerde son derece nostaljik hissediyoruz; bir zamanlar bir anlam ifade eden, fakat artık yok olmuş olan şeylere karşı… Sen de neredeyse bu listenin başında geliyorsun.

Bahsettiğimiz yıllar MTV’deki M harfinin müziği temsil ettiği zamanlar; haftasonlarının bazı sanatçılara adandığı, “Pimp My Ride”dan önce, “crib”leri görmenin de daha tam başları. Bu dönem aynı zamanda Carson Daly’nin aile fertlerinden biri sayıldığı, en sevdiğiniz şarkının TRL’deki sırasının okul aşkınızdan daha önemli olduğu dönemler.

Kötü bir şarkı çaldığında tek değiştirdiğimiz kanal MCM’di, fakat 13 yaşında hayatı müzik videoları üzerinden yaşarken Fransızca şarkılar kimin umrundaydı ki? No Doubt’un Don’t Speak şarkısının sözleri anlamamız için fazla karışıktı ama hepimiz bir garajda müzik grubu kurmak isterdik. Jay-Z’nin şarkı sözleri içimizden geçip giderdi ama tarihin bir parçasına şahit olduğumuzu bilirdik. Justin Timberlake grup arkadaşlarının kendisi kadar güzel şarkı söyleyemediğinin / görünmediğinin farkında dahi değildi. Ah ah, 90’ların MTV’si…

Son zamanlarda Kardahsian’larla, aile fertlerimizin bazilariyla ilgilendig?imizden daha c¸ok ilgilenmis¸, Nick’in The Bachelor’daki evlenmeyi sec¸eceg?i kis¸inin onun ic¸in dog?ru insan olmasi, kendi as¸k hayatimiz kadar bizi meraklandirmis¸ olabilir. Bunlarin hepsi de MTV’deki The Real World’e dayaniyor. Televizyondaki ilk reality s¸ovlarindan biri olan The Real World bizi mu¨zikten ufak ufak uzaklas¸tirip, ayni evde yas¸ayan tanimadig?imiz insanlarin hayatlari ile ilgili daha merakli yapmaya bas¸lamis¸ti. Good Charlotte ve P. Diddy gibi sanatc¸ilarin mu¨zik videolarini go¨steren “Making Of” serisinden daha bile fazla.

…ve farkına varamadan müzik, yalan karakterlerin arka planına düştü. İşte sizden ufacık isteğimiz: Şu müziği hayatımıza geri sokalım.

Collage by Damlasu Yasa

Author: Alara Kap

RELATED POSTS