David O. Russel’ın Yeni Filmi: Amsterdam

Arts & CultureJuly 12, 2022
David O. Russel’ın Yeni Filmi: Amsterdam

Margot Robbie, Christian Bale, Robert De Niro, Chris Rock, Rami Malek, Anya-Taylor Joy ve Taylor Swift’li Amsterdam filmi oyuncu kadrosuyla başlı başına konuşulmaya yetiyor. Fragmanı yeni yayınlanan komedi-gerilim filmine göz atmanın tam sırası. 

Başlarını belaya sokan iki asker ve bir hemşire hakkındaki dönem filminde; Christian Bale, Margot Robbie ve John David Washington gibi etkileyici bir üçlüyü izleyeceğiz. Ana karakterlerin nefes kesiciliğinin yanı sıra filmin yardımcı oyuncu kadrosunda Chris Rock, Anya Taylor-Joy, Rami Malek, Andrea Riseborough, Robert De Niro, Zoe Saldaña, Mike Myers, Michael Shannon, Timothy Olyphant, Taylor Swift, Matthias Schoenaerts ve Alessandra Nivola gibi birçok yıldız isim var. Grammy ödüllü şarkıcı ve söz yazarı Taylor Swift görünüşe göre etkileyici bir yeteneğe daha sahip – oyunculuk. Bugüne kadar sosyal medyada çok fazla karşımıza çıkmayan filmin 2023 Akademi Ödülleri’nde kesinlikle önde gelenlerden biri olacağına şüphemiz yok. 

Don’t Look Up’tan sonra ilk defa bu denli yıldız bir kadroyu görünce akıllara şu soru geliyor: Neden Hollywood’un en gözde isimleri onca insan arasından David O. Russell ile çalışmak istedi? Fragman bugün düştükten sonra sosyal medya kullanıcıları yönetmenin cinsel taciz iddiasıyla lekelenen gölgeli geçmişini gündeme getirmek için vakit kaybetmedi. Russell’ın yedi yıldır kariyerine ara vermesinin bir nedeni var.

1930’lardan kalma film, tarihi bir gerçeği kurguyla zekice birleştiren büyüleyici ve son derece karmaşık bir hikaye olarak tanımlanıyor ve üç arkadaş kendilerini birden savaşın merkezinde buluyor. Fragmanda Bale’in karakteri “Bir anlaşma yaptık ve birbirimizi korumaya yemin ettik… ne olursa olsun” diyor ve üç yakın arkadaş kendilerini birini öldürmekle suçlanıyor.  Kendilerine yardım edecek birine ihtiyaçları var. Ve böylece “Arkadaşım gördüğü korkunç bir şey yüzünden öldürüldü” repliğiyle Robert De Niro’yu görüyoruz. 

Daha önce Silver Linings Playbook ve American Hustle ile Oscar adaylığı bulunan yönetmenin 2015’ten beri ilk uzun metrajlı filmi olan Amsterdam, 4 Kasım’da vizyona girecek. 

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS