İki moda devinin kurucuları Christian Dior ve Coco Chanel’in arasındaki rekabet şimdi dijitale yansıyor. The New Look dizisi ile izlenecekler listenizi şimdiden güncelleyin çünkü yeni dizi dikkatleri üzerine çekmek üzere. 

Her ne kadar Akademi Ödülleri de dahil olmak üzere işin ödül kısmında hayal kırıklığına uğratsa da, House of Gucci ile beraber moda dünyası beyaz perdede kendini ifade etme şansı buluyor. Bir sinema filmi olmasa da dijital bir platform olan Apple TV’de kendine yer edinen yapımlardan biri de The New Look. İkinci Dünya Savaşı sırasında moda sektörünü domine eden Chanel’e karşı, Dior’un yükselişini izleyeceğiz. İki Fransız tasarımcı arasındaki bu efsanevi anlaşmazlığın Apple TV+ serisinin önemli bir parçası olması bekleniyor. Seride ayrıca Balenciaga, Givenchy, Balmain, Pierre Cardin ve Yves Saint Laurent gibi diğer büyük markaların da yer alacağı konuşulanlar arasında.

Şu an dizinin ne zaman yayınlanacağı belli olmasa da Juliette Binoche’un Coco Chanel’i, Ben Mendelsohn ise Christian Dior’u canlandıracağı kesinleşti. İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinden sadece iki yıl sonra, Christian Dior yalnızca önceki tarzlardan ayrılan değil, aynı zamanda yeni bir toplumun başlangıcını simgeleyen bir koleksiyon sundu. Dior’un stilinin tarihe geçtiği “The New Look”, savaş sonrası toplumun nostaljik havasına güçlü bir şekilde hitap etti. Dizinin başlığı, Dior’un feminen ve şık bir görünüm sunan ve hızla popülerlik kazanan imza reformundan alıyor.

“Father, Son, House of Gucci” repliği kadar ikonik olabilir mi bilemiyoruz ama tarihin en iyi moda tasarımcılarının rekabetini görmek heyecanlandırıyor.