Candela Novembre

LifestyleJune 1, 2016
Candela Novembre

E-mail aracılığıyla da olsa insanlarla tanışabilmek ve onların hayat enerjisine ortak olmak muhteşem bir duygu. Candela Novembre, ilham veren hayat tarzı yüzünden zaten radarımıza girmişti, ancak şimdi “keşke onun en yakın arkadaşı olabilseydim” dedirten bir noktaya geldi. Kendinizi birdenbire iyi hissetmeye hazır olun.

Arjantin’den Milan’a olan yolculuğunuz nasıl gelişti?

Arjantin’den Milan’a yolculuğum 18 yıl önce başladı. Sanki en büyük maceram gibiydi. Neredeyse gerçek dışıydı. Alfonso Liguori beni Arjantina’da keşfetti (o zaman Major Ajansı’nda çalışıyordu) ve ikiz kardeşimle beni bir ay boyunca Milano’da modellik testlerine götürdü. Çok iyi geçti; bunun için babamı, bizleri Milan’a yeniden yolculuk etmeye ikna etmek için Arjantina’ya uçtu. Babama bize bakacağına dair söz verdi. Bu sürekli yolculuklarımın ve hayata karşı sevgimin başlangıcıydı. İyi haber şu ki, her şey harika oldu, ve Alfonso hala benim menajerim.

Instagram’daki en etkili isimlerden birisiniz, ve bu etkiniz sadece moda dalında da değil. Her gün sizi resim çekmeye iten şey nedir?

Görüntüler beni çağırıyor. Bir post veya resmi hiç bir zaman planlamadım. Hala neden bilmiyorum ama bazen aklıma belli bir fikir geliveriyor ve ben de durumun resmini çekip bir kaç kelime ile yazıya döküyorum. Resimleri daha sonra hep kendimle iletişim kurmaya ihtiyaç duyduğumda kullanıyorum. Instagram hesabım bir çeşit gizli halka açık günlük gibi.

Pazartesi sizin için ne ifade ediyor?

Pazartesi tam olarak yeni başlangıçlar gibi; beraberinde korku ve neşe getiriyorlar. Pazartesileri çok seviyorum.

 

Yüzünüzde boş bir ifadeyle dolabınıza bakarken ve aklınızdan moda dünyasından biri için en depresif cümle olan “Giyecek hiç bir şeyim yok” geçtiğinde ne yapıyorsunuz?

[Gülüyor] Bunu çok sevdim, çünkü aslında doğru. Ancak çabucak fark ettim ki hepsi kafamda olup bitiyor ve illa ki hayalgücümün akmasını engelleyen bir şeyler olmalı. Sonra kendime zaman ayırıyorum. Banyo yapıyorum. Kahve içiyorum ve bir sigara yakıyorum. Müzik dinliyorum. Ve sonra her şeyi daha iyi bir perspektife oturtuyorum… – Farklı şekillerde giyecek milyonlarca giysim var – yaratıcı olma zamanı!

Son zamanlarda neyle meşgulsünüz?

Bir çok şeyle! Kızlarım Verde ve Celeste. Next Ajans ile yeni gizli projeler… Budist inancım. Marella ile yeni bir kapsül koleksiyon. Estee Laudeer’ın dijital elçisi olarak çalışıyorum. Lampoon.it ile yaptığım video işbirliği… Bir kız arkadaş olmak. Bir sonraki Paris yolcuğumu planlamak. Candela’nın en iyi versiyonu üzerine çalışmak!

Size ilham veren bazı favori şehirler hangileri?

Her yolculuk bir sürü ilham getiriyor. En sevdiklerim Paris, Bangkok, Buenos Aires ve Milan’ın halen bana göstermesi gereken gizli mekanlar.

Etrafta aralarından seçecek bu kadar marka ve dahası tasarım varken, kişi moda işinde gözünü nasıl eğitiyor?

Sanırım içgüdülerinizle ilerlemeli ve olduğunuz kişi hakkında dürüst olmalısınız. Trendleri uygulamıyorum. Modada olan her şeyi takip ediyorum ve sonra onlarla oynuyorum. Sürekli işleyen bir çalışmayım; deney yapıyorum, bana heyecan veren yeni şekiller üretiyorum. Seçiyorum, fikrimi değiştiriyorum ve sonra yine seçiyorum. Karıştırması imkansız renkleri karıştırıyorum ve bununla eğleniyorum. Sonunda uyumlu ve şık olmalı. Gerisi bir oyun.

Sonunda uyumlu ve şık olmalı. Gerisi bir oyun.

 

Milan’da kesinlikle ziyaret ettiğiniz bazı yerler? Bizimle paylaşabileceğiniz özel mekanlar var mı?

Sevdiklerim;

  • Wait and see, (yeni markalar + vintage + tatlı nesneler)
  • The Double J Headquarters Wunderwall
  • Bahama Mamma (mükemmel manikür + vintage)
  • Hangar Biccoca (sanat müzesi)
Giyinmek bir çok kadın için çocukluk fantazisidir, ve bir şekilde bunu hayat tarzınız haline getirdiniz. Sizi mutlu eden diğer hobileriniz neler?

.Sinemaya BAYILIYORUM. Fantezim film kritiği olmak ve bütün gün film izlemek.
.Günlük olarak Budist uygulamalarımı yapmayı çok seviyorum. İnsanların nasıl davrandığı ve evrildiği çok ilgimi çekiyor. Her gün olan şeyleri analiz etmeyi çok seviyorum; onları fark etmesek bile dünyayı etkiliyorlar. .Yeni yetenekler araştırmaktan ve yeni fikirler oluşturmak için insanları bir araya getirmekten hoşlanıyorum.

Şu anda sizin gardırobunuzda olup da 15 sene sonra kızlarınızın gardırobunda da olacak şey nedir?

Her şey! Bütün dolabım “kızlar bir gün bunu kullanır”la dolu, yani her şeyi tutuyorum!

Author: Alara Kap

RELATED POSTS