Beyaz Perdede Gizlenen Güzellik İkonları

BeautyMay 31, 2020
Beyaz Perdede Gizlenen Güzellik İkonları

Beyaz perdenin zamansız ikonlarıyla, güzellik standartlarının üzerinde bir yolculuğa çıkıyoruz… Güzelliğin koşullara ve mekana aldırış etmeden nasıl da zamana meydan okuduğuna siz de inanamayacaksınız!

Margot Tenenbaum, The Royal Tenenbaums
Hem çocuksu hem asi hem de annesinin gardırobundan fırlamış gibi.Kısa küt saçlar, ağır göz makyajı, saç klipsi ve unutulmaz kürkü ile Margot hem retro hem de cool bir stile sahip. Küt saçlar ve saç klipsi için geri dönüş olabilir mi acaba?

Rosalyn Rosenfeld, American Hustle
70’ler modasındaki abartıyı bizlere gösteren Rosalyn’nin hacimli buklelerini ve topuzunu nerede görsek tanırız. Hacimli saçlar, büyük takılar, disko elbiseleri ve cesur makyajlar… Rosalyn’nin stili ve makyajı 70’ler ışıltısını ve umursamazlığını göz önüne seriyor. Parlak rujunu da unutmamak gerek.

Vivian Ward, Pretty Woman
90’ların ikonik karakterlerinden biri olan Vivian önce sarı peruk ve kakülleriyle sonra da kıvırcık kahverengi saçlarıyla kendisine her şeyi yakıştırıyor. Sokak stilini; blazer, halka küpe, mini elbise ve uzun çizmeleriyle tamamlıyor. Kırmızı ruju ve siyah göz makyajı ise ona daha dağınık bir görünüm veriyor. Filmin ilerleyen sahnelerinde geçirdiği değişimler ile daha doğal ve sofistike bir görünüm elde eden Vivian; kahverengi saçlar, nude makyaj ve çeşitli aksesuarlar ile karşımıza çıkıyor.

Holly Golightly, Breakfast At Tiffany’s
Holly Golightly saç topuzu, minimal makyajı ve aksesuarlarıyla hayatımızda yer ediniyor. Zarif, ikonik ve zamansız olarak tanımlayabileceğimiz stilinden klasik trençkot, siyah elbise, kalın güneş gözlükleri, büyük takılar, uzun eldivenler ve şapkalar eksik olmuyor. Sade olup tamamlayıcı aksesuarlarıyla ilgi çeken Holly, hafif bir ruj ve göz makyajı ile doğallığın sembolü.

Juliete Hardy, And God Created Woman
Özgürlüğüne düşkün Juliete; kaküllü uzun sarı saçları, siyah tonlarındaki makyajı ve kalın dudaklarıyla bizleri etkiliyor. Seksi stilini gömlek elbiseler ve kalem etekler ile ortaya koyarak o dönemki tabuları yıkıyor ve güzelliğiyle ikonik hale geliyor.

Marie Antoinette, Marie Antoinette
Fransız devrimi öncesi rokoko döneminde moda ile Marie Antoinette aracılığıyla tanışıyoruz. Gösterişli şapkalar, süslü yelpazeler, parlak takılar, motifli elbiseler, korseler ve balon kollar ile stilini oluşturan Antoinette, iddialı saçlarını ihtişamlı aksesuarlar ile tamamlıyor. Pembemsi dudaklar, bebeksi pürüzsüz cilt ve turuncu allık 18. Yüzyıl güzellik anlayışını temsil ediyor.

Emmeline Lestrange, The Blue Lagoon
Emmeline’in güzelliği herkesten çok farklı. Yaz aylarındaki yanık ten, deniz tuzlu saçlar ve 0 makyaj. Emmeline doğallığıyla bir ikon haline gelenlerden. Yaz güzellik ilham listemizin bir numarası; kalın kaşları, upuzun saçları, pembe dudakları ve tropikal havasıyla Emmeline Lestrange.

Elle Woods, Legally Blonde
Elle renkli ve canlı stiliyle akıllara kazınıyor. Etrafındaki banel tarzlara rağmen yeşil ceketi, mor kürkü, pembe güneş gözlüğü ve sarı saçlarıyla kalabalıktan ayrışıyor. Renkleri bir arada kullanmaktan korkmayan Elle, özgüveni ve cazibesiyle göründüğünden çok daha fazlası olduğunu kanıtlıyor. Baştan aşağıya pembe tonlarında giyinmesi ve hatta makyajında bile pembe kullanmasıyla güzellik ikonu haline geliyor.

Lorelei Lee, Gentlemen Prefer Blondes
Kusursuz eyeliner, kemerli kaşlar, kırmızı dudak, parlak ten, sarı bukleler…Bütün bu saydıklarımız Lorelei Lee cazibesi. Kıyafetlerini aksesuarlarla tamamlamayı seven Lorelei; şapka, broş, kemer ve hiç eksik olmayan takıları ile stilini oluşturuyor. Sarı bukleleri ve kırmızı ruju ile zamansız bir güzellik portresi çiziyor.

Rachel Flax, Mermaids
Rachel Flax tanıdığımız en havalı annelerden. Vücudu saran puantiyeli elbisesini unuttuk mu? Puantiyenin en güzel haliyle bizi tanıştıran Rachel, özgüveni ile giydiği en basit pantolonu bile cool bir şekilde taşıyabiliyor. Kabarık saçları, ince kaşları ve puantiyeli elbiseleriyle yeni akımların başlangıcı oldu.

Elvira Hancock, Scarface
Korkusuz ve seksi Elvira beyaz perdedeki en gösterişli dolaplardan birine sahip. İpek gece elbiseleri ve pahalı mücevherleri Elvira’nın disco stilini tamamlıyor. Daracık ve ışıltılı elbiseleri hem geçmişin büyülü modasını hem de çağdaş modayı birleştiriyor. Buğulu göz makyajı, parlak dudaklar ve küt sarı saçları hala ilham vermeye devam ediyor.

Sandy Olsson, Grease
Sandy bize deriyi nasıl kombin edebileceğimizi öğretti diyebiliriz. Karnaval sahnesindeki deri tayt ve deri ceketini kim unutabilir ki. Sandy’nin puantiyeli elbiselerden deri ceketlere uzanan dönüşümü aksesuarları ve sarı saçlarına şekil vermesiyle tamamlanıyor.

Nina Sayers, Black Swan
Sahne performansıyla büyüleyen Nina film süresince dönüşüme imza atıyor. Beyaz, gri ve soluk pembe tonlarında ilerlerken performansı içiN makyajı ve kostümüyle siyahlara bürünüyor. Bu ikonik makyaj bize makyaj sanatının gücünü bir kere daha kanıtlamış oluyor.

Mia Wallace, Pulp Fiction
Mia Wallace’ın hem moda hem de kozmetik sektöründeki etkisi yadsınamaz derecede büyük. Paçası kısa siyah pantolonu ve tam iliklenmemiş gömleği, gardıropların eksik olmayan parçaları haline getirerek o dönemin trendlerini baştan yarattı. Buğulu göz makyajı, koyu renk dudakları ve ojeleriyle de kozmetik sektörünü ele geçirdi. Kısacası Mia Wallace 90’lar modasının canlı özeti.

Velma Kelly, Chicago
Vodvil sanatçısı olan Velma, sahnelerin yıldızı. Küt saçları, kemerli kaşları ve parıltılı sahne kostümleriyle güçlü bir tarza imza atıyor.

Lisa Carol Fremont, Rear Window
50’lerin zarif stilini ve dönemsel izlerini üzerinde taşıyor. Taktığı inci takılar, pastel renkli kıyafetler ve kısa sarı saçlarıyla eşsiz güzelliğini bizlerle paylaşıyor. Lisa’nın siyah üst ve beyaz etekten oluşan ikonik kostümünü kim unutabilir ki?

Leeloo, The Fifth Element
Leeloo; kıyafetleri, saçı ve makyajıyla eğlenceli kişiliğini yansıtıyor. Leeloo’nun basit ve eforsuz halleri kendi güzellik portresini çiziyor. Turuncu saçları, ince kaşları ve fütüristik kıyafetleriyle geçmişten bugüne uzanan bir ikon.

Lara Croft, Tomb Raider
Maceracı kişiliğine özgü bir tarzı olan Lara Croft, pratik ve sade şekillerde karşımıza çıkıyor. Lara Croft denince akla gelen uzun saç örgüsü ve botları oldukça popüler. Doğayla sürekli iç içe ve aksiyon peşinde olan Lara, eforsuz ve doğal güzelliğiyle karşımızda.

Author: İrem Atayık

RELATED POSTS