Ben Fero Farklı Bi’ Ton (Yes)

LifestyleMarch 6, 2020
Ben Fero Farklı Bi’ Ton (Yes)

‘Mahallemiz Esmer’ ile ‘güzel bahçe’sinden çıkan ve insanlar daha ‘Kimlerdensin’ diye soramadan ‘321’ diyerek hızlı bir geri sayımla “Ben Fero.” diye kendini tanıtan Ben Fero; henüz iki senedir tozunu yuttuğu müzik sahnesinde tozu dumana katmaya devam ediyor.

8 yaşından beri günde 6-7 saatini hip hop müzik dinlemeye, izlemeye ve araştırmaya ayıran Ben Fero’nun küçükler ligine tekabül eden yaşlarda başlayan merakı onu All Star’a taşıyor. Yani aslında 2018’de onu insanların hayatına sokan bir gecelik başarı, Ben Fero’nun tam 19 yılını alıyor. Zaten o da, “Müzik benim için bir yolculuk.” diyor. “Yolculuk nereye?” diye sorduğumuzda ise varış yerine takılmaktansa müzikle yolda olmaktan keyif aldığını söylüyor. Başarı hız sınırını sık sık aştığı bu yolculukta Ben Fero için müziğin yol arkadaşı spor oluyor.

Gününün 1.5 saatini alan spor ile 7/24 kafa yorduğu müziğin düeti Ben Fero’nun kendini keşfettiği ve hatta yeniden inşa ettiği süreçte ona en iyi gelen iki şey oluyor. “Alışkanlıklarımı devam ettirmek benim için çok önemli. Spor yapıp müzik dinlemek, alışkanlıklarımın en başında gelen şeyler.” diyen Ben Fero’nun motivasyonu, yine bu ikili sayesinde hücuma geçiyor ve deliksiz basketler art arda geliyor.

Spor esnasında müzik dinleyerek odağına ağırlık basan ve dış dünyayı sessize alan Ben Fero, antrenman kalitesini artıran SuperRep için, “Dengemi çok daha iyi sağladığını düşünüyorum. Onlar sayesinde yere daha sağlam bastığımı hissediyorum.” diyor. Hiç steps yapmadığı kariyerindeki sağlam adımlarını ise rekabetten aldığı pasla atıyor. “Rekabet etmek güzel. İnsanın yaptığı işte başarılı olmasını sağlıyor. Kendinle rekabet etmek ve kendine meydan okumak ise hedeflerin doğrultusunda seni hep bir adım öne geçiriyor.” diyen Ben Fero, bolca motivasyon ihtiva eden şarkılarıyla insanların bin bir modunun soundtrack’i olarak uzun seneler bir adım önde kalacak gibi görünüyor.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS