Begüm Khan ile Kadınlığa Ritmik bir Alkış

LifestyleMarch 18, 2021
Begüm Khan ile Kadınlığa Ritmik bir Alkış

Kadınlığın yüksek frekansı ile hiçbir zaman canlı titreşimlerini söndürmediği bir evrenin yaratıcısı olan Begüm Khan, mistik doğu etkileri ve zarif dokunuşları bir arada topladığı takıdan çantaya uzanan tasarım skalasıyla korkusuz feminenliğin canlı sembollerinden biri olarak moda dünyasına damgasını vuran isimlerden biri.Khan, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, kadınların varolan güçlerinin yok sayılma illüzyonunu yırtabilmiş Türkiye Ritmik Cimnastik Takımı’ndaki Milli Sporcularla beraber kutluyor.

Begüm Khan, 2021 Dünya Kadınlar Günü’nün şerefine, Türkiye Ritmik Cimnastik Milli Takımı’ndaki genç sporcularımızla kadın olmanın ve başarılı olmanın birbiriyle ilintili konseptler olmadığını, paylaştıkları sabit duruşlar ile kanıtlar nitelikte paylaşımlarda bulunuyor. Kısa süre önce Ukrayna’nın başkenti Kiev’de düzenlenen Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda ‘Avrupa Şampiyonu’ unvanını kazanan ve şimdi bir sonraki hedefleri olan Olimpiyat Oyunları’na yönelik çalışmaya odaklanan milli takım, çok yetenekli genç sporculardan oluşuyor.

İlham verici bu genç kadınlar, küçük yaşlardan beri kendilerini sportif mükemmelliğe ulaşmaya adadılar. Sıkı günlük antremanlarının yanı sıra, uluslararası düzeyde rekabetin de getirdiği fiziksel ve zihinsel zorluklarla başarıyla başa çıkarken, diğer yandan da devam etmekte olan okul eğitimlerinin taleplerini titizlikle dengelediler. Dayanışmanın beraberinde getirdiği, galibiyete olan ihtiyaçtan öte sporun estetikle harmanlanıp manevi bir zevk getirdiği bu spor dalının genç yetenekleri, Begüm Khan’ın güçlendirici tasarımlarının zarif yakıştırmalarıyla kadınlığı kutlamanın vücut bulmuş personaları hallerine geliyorlar.

Onları geleceğin parlayan yıldızları olarak görüyorum. Büyük fiziksel ve duygusal zorlukların üstesinden gelmek için birbirlerini nasıl desteklediklerini görmek bana ilham kaynağı oldu. Eğer kendimize inanırsak, çok çalışırsak, kararlı kalırsak ve yol boyunca birbirimize destek olursak, kadınların istedikleri her şeyi başarabileceklerinin canlı kanıtı oldular.

Begüm Khan

Güçlü ve yetkin kadınlardan ilham alan bir kadın tarafından kurulan Begüm Khan markası, milli ritmik cimnastik takımının kadın dayanışması anlayışını paylaşıyor ve her başarılı kadının arkasında başka bir kadının desteğinin bulunduğuna inanıyor. Kendini adamışlıkları, olağanüstü displinleri ve başarma azimleriyle büyük hayranlık uyandıran genç sporcular, yalnızca kariyerlerinin zirvesinde olmakla kalmıyor, gelecek için rol modeli de oluyorlar. Onları rol model olarak görenler sadece küçük kızlar da değil; farklı yaş, kültür ve çevreden pek çok kadın için de örnek sergiliyorlar.

Fotoğraf: Ekin Özbiçer
Author: Sıla Demiral

RELATED POSTS