Based Istanbul x NO. presents “self-doubt”

Arts & CultureApril 26, 2024
Based Istanbul x NO. presents “self-doubt”

Müzik, yaratıcılık ve teknoloji. Based Istanbul x No. işbirliğinde iç dünyamızın dijital yansımalarını Sonar İstanbul’da resmediyoruz. Gerçek ve hayal edilenin arafında, değişen, dönüşen ve devinen benliğimizden aldığımız ilham “self-doubt” olarak karşınızda. 

Bu insanlar nereye gidiyor? Dokunduğum her yere kendimden izler bırakmalıyım. Ne doğru yerdeyim, ne de doğru zamanda… Belki de doğru kişi değilim. Cevaplayamadığım sorular, solan güller gibi teker teker kayboluyor aklımda. Kalabalığa karışıyorum. Aklımdaki düşünceler gerçek değil, gerçek olmayan hiçbir şey ise aklımda değil. Baksana, sorguya çektiğim aynalar nasıl da donup kalıyor.

Gerçeğin alegorisi, titreşimlerin anlatıları, elektronik esrimeler, spiritüel olanın manyetizesi, kübik hayaller, elektronik esrimeler, geri bildirim hafızaları, mutlak yalnızlık ve imgelerin sonu gelmeyen endişeleri… Sonsuz kere yeniden tasarlanmış dijital gerçekliklerin perdesinde, ‘’yeniden üretim’’, mümkünleşme inancı ve kaybedilecek olan o tüm rasyonel negatif insan… Based İstanbul ve No. Studio hayatın temeline oturan inançlarımızın arkasındaki benlik duygusunu arıyor. Her zaman daha iyi bir ben mümkün. Peki nasıl? 

Hikayeyi biraz başa saralım şu anda bizi ele geçirdiğine inandığımız her şey aslında varoluşumuzun temelinde. Teknoloji keşiflere bir alan sağlıyor. Çevremizi, doğayı, sanatı, bilimi hatta kendimizi keşfetmeye yeni bir alan. Keşfetmek, yaratmayı tetikliyor ve bu sonsuz bir dönüşümü beraberinde getiriyor. En iyi versiyonunuzu buluncaya kadar oyunda kalmaya hazır mısınız? 

26-27-28 Nisan 2024’te, 8’inci kere Zorlu PSM’in ev sahipliğinde gerçekleşecek Sónar İstanbul’un bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizi, 28 Nisan’da saat 21.00’da SónarScreen by Converse’te segilenecek görsel ve işitsel deneyimimiz “self-doubt” canlı performansına davet ediyoruz.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS