Bangers, Ekrem Aydın

UnframedMarch 8, 2017
Bangers, Ekrem Aydın

Ekrem Aydın ’ın çizimleri bir moda çekiminin gerçekliğinde; aklımızı başımızdan alıyor. “Kendimi bildim bileli çiziyorum.” diyor ve en büyük ilhamı olan annesinden bahsetmeye başlıyor.

“Annem terzi; sürekli bir şeyler düşünür, çizer ve dikerdi. Ben de dergilerden ve gazetelerden gördüğüm kıyafetleri ona çizmeye çalışırdım.”diyor. Ve bu denemelerle başlayan çizim hikayesi hayatını ele geçiriyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Moda Tasarımı üzerine aldığı eğitim, ona moda tasarımından daha çok, moda illüstrasyonu tutkusu veriyor. “Her zaman ne tasarladığıma değil ne çizdiğime baktım.” diyor. Çizimlerinde bir moda çekiminin stil algısı kadar güçlü yorumlar görüyoruz. “İstediğim, defileden istediğim parçayı alıp yine istediğim karaktere kombin yapmak. Benim için işin en eğlenceli tarafı bu.” sözleri Ekrem’in modayla olan üst düzey ilişkisini ele veriyor. Çocukluğundan izlerin etkisiyle, 90’lar ve 2000’lerin giyim stilinin ve müziklerinin, hatta tuhaflığının bakış açısına yön verdiğinin altını çiziyor. Evet, sokak stilini kusursuzca yakalamasının altında, 90’ların bir rolü olmalıydı. “Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarına illüstrasyon işbirliği yapmak isterdim.” dediğinde ise “Bu hayalin kısa vadede gerçeğe dönüşeceğine eminiz.” diyoruz ve Ekrem Aydın ’ın yeni sezon öngörüleriyle baş başa bırakıyoruz sizi.

Bu sezon sokakta en çok ne göreceğiz?

Yeni sezonun favori görünümü?

Sezonlar değişiyor ama onun modası hiç geçmiyor…

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS