Daha ileri bir tarihe ertelemektense meraklılarıyla çok gecikmeden buluşmayı tercih eden Chanel, 7 Mayıs’ta Capri’de gerçekleşmesi planlanan Cruise 2020/21 koleksiyonunu dijital ortama taşıdı.

Virginie Viard’ın yaratıcılığı altında, Cruise 2020/21 koleksiyonu bugün Türkiye saati ile 13:00’da modaseverler ile dijital platformlar aracılığıyla buluştu. Koleksiyona ait parçalar Chanel’in web sitesi, YouTube ve Instagram hesabı üzerinden yayınlanan video ile beğeniye sunuldu. Bizleri Akdeniz hayallerine doğru sürükleyen “Balade en Méditerranée”, 2020 Kasım itibariyle satışa sunulacak!

Koleksiyonun seyahat ışığında ortaya çıktığından bahseden Virginie Viard, Cruise 2020/21’i rafine ve sade olarak tanımlıyor. Küçük bir bavul veya alışveriş çantasına sığabilecek bir gardırop tasarladıklarından bahsediyor ve giymesi kolay, çok amaçlı parçaların uyumunu anlatıyor. Yukarı çekildiğinde straplez elbiseye dönüşen uzun etekler, üçgen bikini üzerine gün içinde giyilebilecek veya geceleri kotunuza eşlik edebilecek uzun siyah şifon ceketler… 1960’ların efsanevi aktrislerinin İtalyan ve Fransız Rivierası’nda yaptıkları tatillerden esinlenen koleksiyon; okaliptüs kokusu, ada hayatı ve begonvilin pembe tonlarından ilham alıyor.