Baddie Winkle

LifestyleApril 6, 2016
Baddie Winkle

Baddie tanıtması zor olan insanlardan biri; 20’li yaşlardaki arkadaşlarınızdan daha heyecanlı, daha tatminkar, daha eğlenceli ve an’ı daha fazla zevk alarak yaşama konspetini benimsemiş 88 yaşında bir kadın. Instagram sözde ilham verici bir çok karakter yarattı, ama hiç biri Baddie kadar heyecan verici değil.

 

“Stealing you man since 1928…” Instagram’da koymak için ne kadar cüretkar, özgüvenli, inanılmaz derecede komik bir anlatı. Bize bu başlığın arkasında olan ilginç bir hikayeyi anlatır mısınız?

40 yıldır kiliseye gidiyorum ve her Pazar farklı bir kıyafet giymeye çalışıyorum. Tarzım hep zamana uygun olmuştur… Bir çok yaşlı insan tanıdım ve onların antik olduğunu düşündüm. Ben hiç bir zaman yaşlı bir insan olmadım. Sadece kendi halimdeyim.

 

Instagram’a nasıl girdiniz?

Torunumun kızının kıyafetlerine hayran kaldığımı fark ettim, bu yüzden bazılarını denemek istedim. Bir kaç fotoğraf çektik ve farklı hesaplarda yayınladık ve bu hesaplar çıldırdı – önce Twitter, sonrasında da Instagram da takip etti.

 

Modern kültürün somut örneğisiniz. Bunu sevdiğiniz belli, ama hiç eski günlerdeki gibi olmasına özlem duyuyor musunuz?

Ben geçmişte yaşamıyorum. Gelecekte kendi samimiyetimle yaşıyorum.

 

Bitmeyen enerjiniz son derecede ilham verici, çoğu 25 yaş üstü için bile. Bunu gerçekten nasıl yapıyorsunuz?

İlk olarak, her zaman formumu korumaya çalıştım, yani hiç durmuyorum. “Kullanmayı bıraktınız mı kaybedersiniz” sözü akla geliyor. Hiç bir zaman egzersiz yapmayı bırakmadım. Her zaman aktif oldum. Aslında nasıl yaptığımı bilmiyorum! (Gülüyor). Belli ki bu benim içimde var. Neden buna sahibim onu da bilmiyorum, sadece sahibim! Yaptığım şeyi seviyorum.

 

Yanılmıyorsak Baddie olmak aslında kocanızı kaybetmeye verdiğiniz bir tepki. Dışarıdaki bütün romantiklere onun hakkında ne söyleyebilirsiniz?

O benim ruh eşimdi ve çok romantikti. Benim ilham kaynağımdı ve hala da öyle. Ona sık sık söyleniyorum beni bırakıp gittiği için. Yukarıdan bana baktığını ve gülümseyip kahkaha attığını biliyorum.

 

Helen Ruth Van Winkle’ın Baddie’den farkı ne? Onu özlüyor musunuz?

Pek de bir farkı yok aslında. Bazen onu özlüyorum ama derinde ben aynı kişiyim, sadece başkalarının ne düşündüğünü daha az umursuyorum.

 

Bir kitap yazsaydınız önsözü nasıl olurdu?

“Baddie Winkle olarak hayatım, benim hayatımı ve sizin hayatınızı sonsuza kadar etkiledi.”

 

Mottonuz nedir? Bununla nasıl çıkageldiniz?

“Her şeyi günbegün ele al çünkü yarına sahip olamayabilirsin.“ İki sevdiğim kişiyi kaybettikten sonra, her şeyi o an içinde yaşamamız gerektiğini fark ettim.

Şu aralar dans etmek için en iyi 5 şarkınızı söyler misiniz?

Kendrick Lamar’dan Swimming Pools, Post Malone’den Tears, Aluna George’dan You know you Like It, ve DJ Snake, Rihana & Drake’in işleri, Mirror Maru’dan Cashmere Cat.

 

Author: Alara Kap

RELATED POSTS