Aslı Acar & Gamze Keklik, Entrepreneurs

PeopleMarch 7, 2017
Aslı Acar & Gamze Keklik, Entrepreneurs

Basicwear o kadar hayatımızın bir parçası haline geldi ki, artık “şık giyim”le yarışan bir kulvarda. Bu sizin tasarımlarınızı nasıl etkiliyor?

Tasarımlarımızda hem şıkı hemde basici bir arada kullanmaya çalışıyoruz. Zaten aslında çıktığımız felsefe de buydu. Biz basicwearin doğru kullanıldığı takdirde her atmosferde fark yaratabileceğine, ilgi çekebileceğine inanıyoruz. Ürünlerimizde yüksek kaliteli ve değişik materyaller kullanarak şık giyimle yarışıyoruz.

Bassigue’i 3 kelime ile anlatacak olsanız ne derdiniz?

Minimalistik, kaliteli, cool.

Markanız hem İstanbul’da hem de New York’ta satışta – farklı şehirlere hitap etmek için nelere dikkat ediyorsunuz?

Tasarımlarımızı esinlendiğimiz şeylere göre yapıyoruz. Sonra hangi şehire hangi ürünlerin gidiceğini aramızda bir fikir alışverişi yapıp, ona göre ürünleri yollamaya özen gösteriyoruz. Bu kararı verirken şehirlerin mimarisini, insanlarını, insanların yaşam tarzlarını ve hobilerini göz önünde bulunduruyoruz.

Aranızda en çabuk kim paydos verir?

Aslı: Gamze! Benim işim bitmez, sürekli bir şeyler yaratırım kendime, bugünün işini bitirdiysem yarınınkine başlarım. Yerimde rahat duramıyorum, sürekli bir şeyle ilgilenmem gerekiyor.

Gamze: Utanarak söylüyorum; ben! Masa başı işinden çok hoşlanmıyorum. Bir iş varsa onu elimden geldiğince hızlı bitirmeyi, saatlerce oyalanmaya tercih ettiğim için en çabuk ben paydos ediyorum sanırım.

En son beraber çalışırken kahkaha krizi yaşadığınız konu neydi?

The Darkest Color koleksiyonu’ndan “Platonic to Gintonic” tasarımını annelerimize anlatabilmek için canımız çıktı. Annelerimiz bunu platonik aşkla beraber cin tonik içtiğimiz günler diye yorumlarken, aslında biz platonik aşk sonucu sevgiye ulaşamamış ve kendini cin toniğe adamaktan bahsediyorduk. Jenerasyon farklarımız bazen komik konuşmalara yol açabiliyor.

“Exclusive” olmak size ne ifade ediyor?

Exclusive olmak insanlara bir ayrıcalık sunmaktır. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Herkeste olan ürünler yapmayı değil, sınırlı sayıda ürünler yapmayı tercih ediyoruz ki insanlar kendilerini daha özel hissedebilsin.

Şu anda en sevdiğiniz slogan nedir?

Aslı: “Gittiğimde beni özleyeceksin.”

Gamze: İki tane var: “Çok geç olmadan ilham vermek için arzula!” ve “Bir ananas gibi ol. Dik dur, bir taç tak ve için tatlı olsun.”

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS