Alternatif müzik sahnesine 2012’de giriş yapıp 2016’daki “MY WOMAN” albümüyle yıldızını iyice parlatan, 2020’deki “Whole New Mess”i ile de beklentileri karşılayan Angel Olsen’ın bu sene de ismini sıkça duyacağız gibi görünüyor.

Olsen geçtiğimiz aylarda Sharon Van Etten ile gerek klibine gerek sound’una hayran bırakan bir iş birliği olan Like I Used To’you yayımlamıştı. Temmuz başında ise sanatçı Laura Branigan’ın kültleşen Gloria’sını coverladı, kapağında 80’lere ve drag sahnelerine selam çakan bir makyajla gördüğümüz Olsen dönemin efsane şarkısı Gloria’ya yeni bir soluk getirmiş.

Şarkıyı ilk kez bir yılbaşı yemeğinde duyduğunu söyleyen Olsen, Gloria çalmaya başlayınca herkesin dans etmeye kalktığını ve bu dans sahnesini kafasında slow-motion şekilde yeniden oynattığını şarkıyı yavaşlatarak ruhuna yeni bir dokunuş yapma fikrinin de buradan doğduğunu ekliyor.

Gloria’yı takiben yine dönemin efsane isimlerinden Men Without Hats’e yönelen Olsen geçtiğimiz günlerde ise “Safety Dance” coverını yayımladı. “Aisles” adı altında toplayarak tamamı 80’ler coverlardan oluşacak olan yeni projesini bütün halde dinlememiz için verilen tarih ise 24 Eylül.

Safety Dance’in yüksek 80’ler ritmini de kendine uyduran Olsen coverınde uzun zamandır karantina içerisinde adeta eğlenmekten korkar hale gelmemizi sorgularken bizleri hüzünlü bir dansa davet ediyor.