Ana De Armas Neden Popüler?

Arts & CultureJuly 22, 2022
<strong>Ana De Armas Neden Popüler?</strong>

Kübalı Ana Celia de Armas Caso, hatırı sayılır zamandır oyunculuk yapmasına rağmen son birkaç yıldır kendisini ünlü yapımlarda görmeye başladık. Netflix’in yeni Marilyn Monroe filmi ve The Gray Man’i izlemeye hazırlanırken, acaba Hollywood’un yeni “it girl”üyle mi karşı karşıyayız? 

Denis Villeneuve’ün Blade Runner 2049 filmiyle adını büyük çapta duyuran Ana De Armas, özel hayatına geldiğinde oldukça ketumdu. Ta ki pandemide magazine bolca yansıyan Ben Affleck ilişkisine kadar. Hispanik kökeniyle yeni neslin Penelope Cruz’u olarak gösterilen oyuncu; Meryl Streep, Cate Blanchett, Jennifer Lawrence ve Kate Winslet’i idolleri olarak gösterse de Armas’ın kariyeri Oscar ödüllü Penélope Cruz’la da kıyaslanıyor. Popülaritesinin en büyük nedenlerinden biri güzelliği. Bir anda gökten inmiş gibi Hollywood’a düşen Armas, son dönemin en güzel oyuncularından biri olarak gösteriliyor. Koyu saçları, renkli gözleri ve minyon fiziğiyle 34 yaşında olan oyuncu, 20’lerinin başında gibi gözüküyor. 

Güzelliği tanınmasında önemli bir rol oynasa da hayallerinin peşinden koşan biri olarak gösterdiği çabanın ve emeğinin hakkını yememek lazım. 25 yaşına kadar İngilizce bilmeyen Kübalı, 2014’teki Hollywood siftahının ve İngilizceyi iyi konuşmasının ardından ekibine artık Latin karakterlerini canlandırmak istemediğin söyledi.  

Peki, güzelliği ve birkaç popüler filmde oynaması onu Margot Robbie gibi bir “it girl” veya Jennifer Aniston gibi “America’s sweetheart” yapmaya yeter mi? Prens Charles’lı fotoğraf, De Armas’ın dünyayı fethettiğinin göstergesi. No Time To Die filminin çıkış tarihinin pandemi nedeniyle ertelenmesi kendisinin popülerliğine ket vurmadı. ABD karantinaya alınmaya başladığında, gazete bayileri kapağında aktörün olduğu ve Vanity Fair’in sayısını şu yazıyordu: “How Knives Out yıldızı Ana de Armas Hollywood’u fethediyor.” Hispanik kökeni ve farklı güzelliğiyle Margot Robbie, Anne Hathaway ve Jennifer Aniston’dan ayrılıyor, hatta Vulture’a göre yeni bir ünlü tipi yaratıyor. 

Karantinayı sadece Ben Affleck’in kız arkadaşı olarak geçirmedi. Estée Lauder için küresel marka elçisi olarak seçildi ve aynı zamanda Netflix’in bugüne kadarki en pahalı film prodüksiyonu olan The Gray Man’de yer alacağı kesinleşti. Russo Kardeşler tarafından yönetilen ve başrolde Ryan Gosling ve Chris Evans’ın yer aldığı filmle beraber yılın en çok konuşulanlarından biri olmaya aday. 

De Armas’ın ünlüden tam teşekküllü bir oyuncuya geçerek yıldız dönüşünü alıp alamayacağını veya sonsuza kadar bu yarı başarıların sallanan sarkacında sıkışıp kalacağını görmek ilginç olacak.

Author: Sıla Sağlam

RELATED POSTS