Hem uzun süredir hayatımızda olan hem de çıkış tarihlerine yakın bulunduğumuz pek çok ismin The Velvet Underground & Nico’ya saygı duruşu niteliğindeki coverlarını kapsayan I’ll Be Your Mirror: A Tribute to The Velvet Underground & Nico albümü 24 Eylül’de yayımlandı.

Hali hazırda son dönemde yeni işleriyle alternatif müzik sahnesinde sıkça gündemde olan Matt Berninger, Sharon Van Etten, Angel Olsen, St. Vincent ve King Princess gibi isimlerin yanı sıra bir süredir sessizliğini koruyan ikili projelerine de aşina olduğumuz Kurt Vile ve Courtney Barnett aynı zamanda da alternatif müzik sahnesinde ikonikleşen ve asla yerini kaybetmeyen Thurston Moore ve Iggy Pop gibi isimleri bir araya getiren bu homage niteliğindeki albüm özlediğimiz tınılar ve sözleri yeni ve taze bir deneyime dönüştürüyor.

Sanatçıların cover yapmanın en büyük ikiliklerinden biri olan kendi tarzını harmanlamak ve orijinal işin ruhunu kaybettirmemek çizgisinde büyük bir dikkatle yürümeyi başardıkları tribute albümü dinlemek için linki takip edebilirsiniz!