Alix Brown

PeopleDecember 1, 2015
Alix Brown

Alix Brown ve işte ve hayatta müziğin mükemmeliğini arayışı…

Bize Atlanta’daki başlangıcı anlatır mısın? Her şey nasıl oldu?

Ortam nasıldı? Bana bazı “High Fidelity” anları yaşamışsın gibi geliyor.. 13 yaşındayken Atlanta’da punk ve rock n roll şovlarına gitmeye başladım. Black Lips’le de öyle tanıştım ve şehri eli geçirdik denebilir. Farklı gruplarda çaldık, şovlar getirttik, etkinlikler ve partiler düzenledik. Kimse ne kadar genç olduğumuzu değil, yaptığımız işlerin değerini umursuyordu.

New York’a taşınmaya ne zaman karar verdiniz? İlk başlarda nasıldı? Ne yaptınız?
Atlanta’dan sonra bir kaç yıl o zamanki erkek arkadaşım Jay Reatard ile Memphis’te yaşadım. Bir grubumuz, Shattered Records isimli bir plak şirketimiz vardı. Ayrıldığımız zaman NY’a taşınmaya karar verdim. 17 yaşındayken neredeyse New York’a taşınıyordum, ama param olmadığı için vazgeçmiştim. Sonra bunu yapmaya hazır hissettim kendimi. Babam New York’tandı, bu yüzden çocukken her ziyaretimde oraya bir bağ hissetmiştim. Oranın acımasızlığına aşık olduğumu hatırlıyorum. Taşındığım zaman babam bu şehrin “beni tükürüp atacağını” söylemişti. Haha. Bakın neyi bilmiş!

Roxy Hotel’de müzik direktörü olarak çalışmaya nasıl başladınız?
4 yıl önce arkadaşım ve DJ ortağım Tennessee Thomas ile tanıştıktan sonra otelde DJ’lik yapmaya başladım. O zaten orada her hafta bir gece çalıyordu, ben de ona katıldım. Yakın zamanda bana Müzik Direktörlüğünü devralmamı önerdiler ve her şey harika gidiyor! Her gün yeni müzikler dinlemeyi, keşfetmeyi ve herkesin dinlemesi için playlistler hazırlamayı çok seviyorum.

Bize şimdiki DJ’lik işinizden bahsedin. Gelecek için nasıl projeleriniz var?
Gençken Atlanta’da eğlence için DJ’lik yapmaya başladım. Bir kaç plak dükkanında çalıştım, bu yüzden geniş bir plak koleksiyonum var. New York’a taşındığım zaman eğlencesine DJ’lik yaptım ve giderek daha fazla işler almaya başladım. Bundan geçinebileceğimi hiç düşünmemiştim.

Şu anda Memphis’te yaşadığım zaman Jay Reatard’la beraber olduğum eski grubum Angry Angles’la bir diskografi albümü üzerine çalışıyorum.

Son olarak, sabah rutininizi bilmek istiyoruz.
10:00 – Uyanmak – 15 dakika telefona bakmak, erkek arkadaşıma mesaj atmak, maillere bakmak ve bir önceki gece Instagram’da olanlara bakmak.
10:15 – Duş almak.
10:30 – Saçlarımı kurutup şekillendirmek (çok zaman alıyor)
11:00 – Oda arkadaşımla yoga yapmak
11:45 – Makyaj yapmak
12:00 – O gün ne giyeceğime karar vermek
12:15 – Müzik dinlemek, biraz çay içmek, daha fazla maile cevap vermek, arkadaşlarla mesajlaşmak.
12:50 – Müzik direktörü olarak çalıştığım Roxy Hotel’e yürümek. Gün boyunca şarkı indirip müzik dinliyorum ve playlistler yapıyorum. İdeal iş!

 

Author: Tabitha Karp

RELATED POSTS