The Chopard Haute Joaillerie atölyeleri bir şaheser yarattı: Tamamen pırlantalardan oluşan, dikenleri ay taşlarıyla süslenmiş, kadranı baş döndürücü parlaklıktaki bir kirpinin altına saklanmış ‘gizli’ bir kol saati. Bu büyülü saat Chopard’ın hayali Hayvanlar Alemi (Animal World) serisinin şiirsel keşfinin son bölümünü oluşturuyor.

Aynı zamanda saat işlevi de taşıyan bu eşsiz mücevher tasarımının büyüleyici ışıltısı Maison’s Haute Joaillerie atölyelerinin en önemli yeteneklerinin yüzlerce saatlik çalışmasının ürünü. Özel bir mücevher dizme tekniğine uygun olarak tamamen pırlantalar ve ay taşlarıyla kaplanmış 18 ayar beyaz altından kirpi şeklindeki bu büyüleyici kol saatinde güzellik ile hassasiyet bir araya geliyor. Bu saat, gerçeklik ile düşler arasındaki fevkalade karşılaşmayı kutluyor: Nadide hayvan hikayelerinin kalbine hayali bir yolculuk.

Kirpi saatin yapımı yeteneklerini bu müstesna parçaya adayan Chopard zanaatkarlarının işinin ehli, sabırlı ve yaratıcı ellerinin bir mucizesi. Yeteneklerini birleştiren zanaatkarlar altının işlenmesinden değerli taşların dizimine kadar bu ‘gizli’ mücevher saatin şeklini oluşturmuş ve değerli kirpiye devinim halinde eşsiz bir ışık zerk etmişler.