A Hope with Oktay Çubuk

UnframedJanuary 9, 2023
A Hope with Oktay Çubuk

Umudunu kaybetmeyen, umut arayışında olan herkes bize ilham veriyor. Umut için çıktığımız yolda, Oktay Çubuk ile birlikteyiz.

Umut senin için nasıl bir yerde? Bir son mu yolculuğun ta kendisi mi?

Oktay Çubuk: Hayal kurmayı seven bir yapım olduğu için umut benim hayatımda hep önemli bir yere sahip bir duygu, his. Bence umut bir başlangıç, Michael Jordan’ın da dediği gibi, “start with hope”.

Umudunu kaybettiğin o anda tekrar yola koyulmanı; motivasyonunu bulmanı ne sağlar?

Oktay Çubuk: Umudumu veya motivasyonumu kaybettiğimde kendimi durumdan izole edip yolun en başındaki benim arzularını ve hayallerini düşünüyorum genelde, hatırlatıcı bir seans tekrar hedefe koyulmama yardımcı olabiliyor.

Oktay wears a basketball jersey and shoes by Nike, blazer jacket by Network, trousers by Burberry – İstinyePark Boutique.

Umut kavramını nasıl tanımlarsın?

Oktay Çubuk: Benim düşüncem umudun bir hayatta kalma dürtüsü olduğu, ne yaşanırsa yaşansın ayağa kalkıp tekrar ilerlemek için bir yardımcı.

”Hayal kurmayı seven bir yapım olduğu için umut benim hayatımda hep önemli bir yere sahip bir duygu. Umut bir başlangıç, Michael Jordan’ın da dediği gibi, “start with hope”. Umudumu veya motivasyonumu kaybettiğimde kendimi durumdan izole edip yolun en başındaki beni hatırlıyor; arzularımı ve hayallerimi düşünüyorum. Bu hatırlatıcı seans tekrar hedefe koyulmama yardımcı olabiliyor.”

Oktay Çubuk

Creative Direction by Duygu Bengi
Fashion by Burak Sanuk
Photography by Burcu Karademir
Styling by Umut Sımsıkı
Glamç Team Zeynep Dombaycıoğlu, Seda Civek, Burak Kuzgun, Barış Aytemiz
Photography Assistant Furkan Irmak
Gaffer Okan Ataş
Creative Team Ecem Tungaz, Murat Kıvık, Yağmur Yıldız
Styling Assistantg by Işık Öçal

FROM BASED ISTANBUL NO41: HOPE ISSUE 

Buy your copy now!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS