A Hope with Mert Kenğer

UnframedMarch 15, 2023
A Hope with Mert Kenğer

Umudunu kaybetmeyen, umut arayışında olan herkes bize ilham veriyor. Umut için çıktığımız yolda, Mert Kenğer ile birlikteyiz.

Umut senin için nasıl bir yerde? Bir son mu yolculuğun ta kendisi mi?

Mert Kenğer: Günlük hayatımda, huzurlu ve güvenli hissettiğim her anda beni ihtimallerle heyecanlandırıp harekete geçiren bir kıvılcım gibi. Umut benim için başlangıçtan sona, hatta en zor zamanlarda döngülerimin en vazgeçilmez eşlikçisi. Yürüdüğüm haritanın kendisi.

Umut kavramının sendeki bireysel yansıması?

Mert Kenğer: Küçük bir ilçede dünyaya gelmiş ve uzun süre o sınırları aşamamış biriyken, popüler kültür, moda ve müzik sayesinde dış dünyaya açılan kapıyı araladıkça, kendimi keşfetmeye başladığıma dair heyecanım ve umudum filizlendi. Üniversiteyi kazandıktan sonra Ankara’ya, mezun olduktan sonra da çalışmak için İstanbul’a taşındım. Bu süreçte büyüdüğüm yerin izlerini de taşıyarak; kendimi inşa ettim, ediyorum, bazen de yıkıyorum.

Üretim sürecimde de umut; eşsiz olma cesareti veren, problemlere “gerçekleştirmeyi dilediğim benliğimle” cevap arayabilmeyi sağlayan bir hediye. Yokuşlu yollarda da ilerlemeye motive eden pozitif bir güç.

Hedeflerime doğru yol alırken, başkalarının benim için duyduğu umudun kollektif bir hal alması da çok değerli. Diğer insanlarla aynı haritada farklı yollardan geçmek özgün ve güçlü hissettiriyor.

”Umut benim için başlangıçtan sona, hatta en zor zamanlarda döngülerimin en vazgeçilmez eşlikçisi. Yürüdüğüm haritanın kendisi.”

– Mert Kenğer
Mert wears a sheer top by Shopi go, trousers by ILA the brand, shoes by Nike, earrings by Kısmet by Milka for Nike.

Creative Direction by Duygu Bengi
Fashion by Burak Sanuk
Photography by Burcu Karademir
Styling by Umut Sımsıkı
Glamç Team Zeynep Dombaycıoğlu, Seda Civek, Burak Kuzgun, Barış Aytemiz
Photography Assistant Furkan Irmak
Gaffer Okan Ataş
Creative Team Ecem Tungaz, Murat Kıvık, Yağmur Yıldız
Styling Assistant Işık Öçal

FROM BASED ISTANBUL NO41: HOPE ISSUE 

Buy your copy now!

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS