7 DECADES 7 ICONS – GANT

7ICONSMarch 7, 2019
7 DECADES 7 ICONS – GANT

1949 yılında Amerika’nın Doğu Sahillerinde doğan ve sürekli bir adım öteye gitmeyi hedefleyerek büyüyen GANT, bu sene 70. yılını kutluyor! Doğduğu bölgenin kolej stilini tasarımlarına yansıtan marka, geçmişten günümüze Amerikan spor giyiminin de en büyük temsilcilerinden.

7 asırlık mirasının temellerini ‘The Button Down Shirt’ ile atan GANT, 70. yıldönümünü ‘The Club Blazer’, ‘The Chino’, ‘The Pique’, ‘The Heavy Rugger’, ‘GANT Varsity Jacket’ ve ‘The Cable Knit’ gibi 7 ikonik parçayla kutluyor. Kutlamada parçalar 7 ayrı asıra ayrılarak, markanın hikayesi anlatılıyor. The Button Down Shirt 50’lere, The Club Blazer 60’lara, The Chino Pant 70’lere, The Pique 80’lere, The Heavy Rugger 90’lara, GANT Varsity Jacket 00’lere, The Cable Knit ise 10’lara atıfta bulunuyor. ‘Never Stop Learning’ mottosu markayı ve tasarımları sürekli geliştirerek, geçmişten günümüze uzanan başarının temellerini atıyor.

GANT CEO’su Brian Grevy “Markanın kuruluşundan bu yana sahip olduğumuz merak ve ‘Never Stop Learning’ anlayışımız, bizi hep bir adım ileriye taşıdı ve gelişmemizi sağladı. Önümüzdeki yetmiş yıl boyunca da GANT olarak sahip çıktığımız bu değerleri koruyacak, inovasyona ve sürdürülebilirliğe odaklanarak büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz.” sözleriyle de, 70 yıl önce başlanan bu serüvende markanın çizdiği yolda emin adımlarla ilerleyeceğinin altını çiziyor.

Author: Based Istanbul

RELATED POSTS