20’leriniz İçin Alka-Seltzer

LifestyleJanuary 17, 2020
20’leriniz İçin Alka-Seltzer

20’ler öyle bir on yıl ki, Britney Spears’ın “I’m not a girl not yet a woman…” şarkısına sabun köpüğünden daha derin bir anlam katıyor ve 19 kadar çocuk, 30 kadar olgun olmayan bu dönem beraberinde köprüden önce son çıkışı kaçırmışsınız hissi yaratan bir dizi hatayla gelerek ’10-year challenge’ı başka bir seviyeye taşıyor. TDK hataya, ‘istemeyerek yapılan yanlış, kusur’ anlamlarını yüklese de biz hatalara hayatın autocorrect’i olarak bakmayı ve sağladığı düzeltmeleri navigasyon olarak kullanıp bizim için en doğru yolu bulmayı seçiyoruz. Aşağıdaki hataları baş ağrısı azaltacak birer Alka-Seltzer olarak kullanmanızı öneriyoruz.

Yarın Yokmuş Gibi Partilemek  

Çarşamba akşamı partileyince perşembe gününü 48 saatmiş gibi yaşadığınız 30’ların aksine 20’lerde akşamdan kalma kavramı bir şehir efsanesi sanılıyor. Güneşin doğuşu batışı farksız olup zaman mevhumunu kaybedercesine görülen şafakların ardından hiç uyumadan işe gidilebiliyor. Vücudunuzun kredili mevduat hesabından yaptığınız bu fütursuz harcamalar ise size 30’larda küçük bir iflas olarak geri dönebiliyor.

Düzgün Beslenmemek

Metabolizmanız şu an Usain Bolt’la yarışır gibi çalışıyor olabilir; ancak kilo almamak sağlıklı beslenmek sayılmadığı gibi enginar kalpli pizza da ne yazık ki sebzenin yerini tutmuyor.

Para Biriktirmemek

20’lerinizde partilemek ve alışveriş yapmak için harcadığınız paranın 2+1 daireye tekabül ettiğini 30’larınızda ödediğiniz kiradan şikayet ederken fark ediyorsunuz. Birikim yapmanın önemini anladığınız noktada ise düzgün bir kredi puanınız değil güzel bir kredi kartı borcunuz oluyor.

Hayatınızın Aşkını Bulduğunuza İnanmak

Hayatınızın aşkını bulduğunuzu düşünüyorsanız ama işler kötü gidiyorsa şöyle düşünün; başrolünde olduğunuz dizinin henüz başındasınız ve Nate’i geride bırakmazsanız Chuck’la beraber olamaz; Berger’a üzülürseniz Mr. Big ile mutlu olamazsınız.

Makyajınızla Uyumak

Gece kremi, canlandırıcı serum ve göz altı kremi gibi ürünlerin fiyatlarına bakacak olursanız bu kaçınılmaz bakım silsilesinden olabildiğince kaçmak isteyeceğinize eminiz.

Toksik İlişkilerle Zehirlenmek

Elmanın iki yarısı gibi görünen ‘Best Friends’ kolyelerindeki kalp kırıklığını deneyimleyip bir zamanlar sizi beslediğini düşündüğünüz insanların sizi zehirlediğini fark ettiğiniz an detoksa girmenizi tavsiye ediyoruz.

Author: Selen Kırtıl

RELATED POSTS