Re-discover Istanbul with Yaprak Medine

LifestyleOctober 4, 2018
Re-discover Istanbul with Yaprak Medine

Unutulan anılarımız bir şekilde her zaman hayatımıza tekrar dönüyor! Bir koku, ya da hatıralar ile dolu bir yer… ”İstanbul’un bir süre de olsa terk edilmiş zamanlarını seviyorum.  Böyle zamanlarda arabanın camından etrafı izlemek bile huzurlu hissettirebiliyor”.  Yaprak Medine ile yağmurlu bir günde İstanbul’un gizemli sokaklarında maceraya çıkıyoruz.

Kokuların bizleri eski anılarımıza götürdüğünü düşünüyor musun?
Herkesin yaşadığı bir durum sanırım ama bende etkisi anıların ötesinde. Tanıdık bir koku, o kokuyla hissettiğim tüm duyguları yeniden canlandırıyor. kendimi bilinçsiz bir şekilde birilerini ararken bulabiliyorum.
İstanbuldaki sokak yemekleri kültürünü nasıl yorumlarsın?
Sokak yemekleri icin İstanbul’u İstanbul yapan özelliklerden biri diyebilirim. Ucu bucağı yok, her an size hitap edebilecek bir lezzetle karşı karşıyasınız.
Seni anlatan İstanbul’da bir gün nasıldır?
Sakin… İstanbul’un bir süre de olsa terk edilmiş zamanlarını seviyorum. Böyle zamanlarda arabanın camından etrafı izlemek bile huzurlu hissettirebiliyor.
İstanbul sokaklarını keşfederken ne hayal kururyorsun?
Istanbul’da sokaklari keşfederken kimi zaman yaşanmışlığını kimi zamansa uzun bir ayrılık sonrası bu sokaklara geri döndüğümü hayal ediyorum.
In partnership with Les Benjamins
Creative Direction by Duygu Bengi
Interview by Zeynep Şahin
Fashion by Burak Sanuk
Videography by Cemre Okyay
Starring Yaprak Medine, wearing Placoat & T-shirt
Author: Based Istanbul

RELATED POSTS