11 am with Nilperi Şahinkaya

PeopleMarch 1, 2016
11 am with Nilperi Şahinkaya
TIMEKEEPER: PANERAI

Hayata bağlı olduğu her anın değerinin farkında olan Nilperi, olabildiğince “fresh” yaşamanın, kendini yenilemenin, daha canlı, daha dinamik kalmanın sırrını çözenlerden. Yenilenmenin somut sırrı cleanse içeceklerleri bir ritüele dönüştürmesi belki de bu yüzden. Nilperi ile tam da bu saatte buluştuk!

Günün en sevdiğin saati?

Sabah 11.

Kiminle?

Yalnızım.

Nerede?

Jüs’teyim.

Ne yapıyorsun?

Arnavutköy – Bebek sahilinde yürüyüşle başladığım günün fresh hissini devam ettirmek için cleanse içeceklerin peşine düşüyorum. Bunun için de adresim Jüs!

En mutlu an?

Hayatla bağlantı içinde olduğum her an.

Hiç bitmesin dediğin bir anı anlatmanı istesek, bizi hangi anına götürürsün?

Bu dönemi tamamiyle böyle yaşıyorum diyebilirim… Her an yüksek bir farkındalık içindeyim. Hayatın içinde olduğumu hissediyorum… Uyandığım her güne büyük ilgi ve heyecanla başlıyorum… Enteresan bir şekilde de hayat bana bütün bunların karşılığını; birbirinden farklı, güzel sürprizlerle veriyor. “Ne verirsen onu alırsın” felsefesini deneyimlediğimi söyleyebilirim. İşte bu; harika bir his!

Kimin yanında zaman duruyor?

Evde tek başıma, kulağımda kulaklığım, müzik dinlerken, manzarama bakarken zaman duruyor…

Anda olmayı nasıl tanımlarsın?

Anda olduğumda, içimdeki ses birden “Ne olursa olsun, her şey yolunda ve hep öyle olacak”der. İçim huzur ve özgüvenle neşelenir.

“Vaktim çok” dediğin bir günde neler yaparsın?

Erken uyanırım… Meditasyon yaparım. Evde müzik açar, yeni tiyatro oyunları, sergi, mekan, müzik, konser keşifleri için araştırmalar yaparım… Hava güzelse yürüyüş yapıp sonra- sında Cihangir’e gidip Jüs’ten cleanse içecek alırım. Ardın- dan dışarıda arkadaşlarımla buluşmak ya da yeni keşfim bir kafede kitap okumak getirir günün devamını. Her fırsatta yeni bir oyun izlerim, akşamlar için yapılacak en güzel şey yeni tiyatrolar, yeni oyunlar, yeni hikayeler keşfetmek! Bazen de eve kapanıp peş peşe 3-4 film izlerim.

Birine zaman ayırmak senin için ne ifade ediyor?

Bence “birine zaman ayırmak”, hayatın size verdiği pastanın bir dilimini, sevdiğiniz birine ikram etmektir.

Gelecekten beklentilerin/planların?

Hayatımın geri kalanında, en az bu dönemdeki gibi düşünebilmeyi/hissedebilmeyi dilerim. Sevgi dolu olabilmeyi, farkındalıkla yaşayabilmeyi, kendimi olduğum gibi kabul edebilmeyi, güçlü hissedebilmeyi dilerim. Sevdiklerimle beraber yaratmak ve güçlenmek isterim. Düşsem de hep kalkabildiğimi hatırlamayı dilerim. Hayatı her gün bir sürpriz paketi açar gibi açmak isterim, ömür boyu…

Author: Duygu Bengi

RELATED POSTS