İlk paylaşımını geçtiğimiz yıl Şubat ayında yapan ve 250.000 takipçi sayısıyla gün geçtikçe büyümeye devam eden @newbottega hesabının 21 yaşında bir moda öğrencisi tarafından yönetildiğini söylesek, ne düşünürdünüz? Floransa, Polimoda’da moda tasarımı üzerine eğitim alan Laura Rossi, yarattığı @newbottega hesabı; “İngiliz moda tasarımcısı Daniel Lee’nin çalışmalarına adanmış dijital bir arşiv” olarak tanımlıyor.

Bottega Veneta’nın kreatif direktörü Daniel Lee’nin moda anlayışını yansıtan hesap; defile detayları, selfie’ler, yakın plan ürün çekimleri ve kampanya görsellerinin bir karmasını sunuyor. Daniel Lee’nin Sonbahar/Kış 2019 sezonu kapsamındaki ilk Bottega Veneta defilesi, Laura Rossi’ye bu hesabı açması için ilham vermiş. Daniel Lee’nin kreatif direktörlüğü üstlenmesiyle moda dünyasında yeni bir dönem başladığına inanan Rossi, @newbottega ile bir bakıma Daniel Lee’nin mirasına sahip çıkıyor.

Yaptığı paylaşımlarla @oldceline hesabına göz kırpan @newbottega, Phoebe Philo kreatif direktörlüğündeki eski Céline günlerini özleyen @oldceline takipçilerini de kendi yanına çekmeyi ilk günden başardı. Daniel Lee’nin bir zamanlar Céline çatısı altında Phoebe Philo ile çalıştığını göz önünde bulundurunca, iki hesap arasındaki bağlantıya çok da şaşırmamak gerek…