Dünyaca ünlü sanatçılardan unutulmaz performanslar, podyumu sallayan drag queenler ve catwalk’u yeniden tanımlayan süper modeller… Yılın herkes tarafından beklenen görsel şöleni “Savage X Fenty Show Vol. 2 by Rihanna” 2 ekim tarihinde Amazon Prime üzerinden tüm dünyadan izleyicileriyle buluştu.

Ekran başında izlerken bile terleyeceğiniz dakikalara imza atan Robyn ‘Rihanna’ Fenty’nin “savage” moda ütopyası; estetik ve cinsellik kalıplarını yerle bir eden tutumuyla her zamankinden daha da cüretkâr ! Sansasyon, extravaganza ve ritmin özgüven, güç ve bireysellikle taçlandığı mini başyapıt, iç çamaşırı sektörünü kökünden değiştirmekle kalmıyor ve her vücudun kendine özgün güzelliğini şekil, cinsiyet, cinsel kimlik, yaş ve ırk gözetmeksizin olabilecek en kapsamlı şekilde kutluyor !

138 saate dayanan temposu yüksek provalar; Bella Hadid, Lizzo, Normani, Demi Moore, Paris Hilton, Indya Moore, Shea Couleé, Willow Smith, Irina Shayk, Rosalía, Laura Harrier ve Cara Delevingne gibi birbirinden ünlü isimlerin üzerinde hayat bulan en az 165 “look” ’la Savage Fenty Show adeta dantellerle örülmüş holografik bir rüya. Siluetlerin renkleri kucakladığı dev bir stüdyo ve ritmin sahne ışığında tutkuya dönüştüğü koreografilerle @badgalriri her şeyde olduğu gibi yaptığı her işin en iyisi olduğunu eforsuzca kanıtlıyor. Big Sean, Travis Scott ve Miguel gibi sanatçıların performanslarıyla da kendinden söz ettiren şölen, erkekleri de unutmuyor ve markanın ilk erkek iç çamaşırı koleksiyonunu da izleyiciyle buluşturuyor. Çekimleri eylül ayında yapılan show, pandemi sürecinde uyulması gereken kuralları es geçmiyor. Performanslar sırasında dansçılar arasında bilerek bırakılan sosyal mesafe dikkatlerden kaçmıyor.

İç çamaşırı koleksiyonundaki her parçayı ekibiyle beraber kendi tasarlayan Barbadoslu moda ikonu cüretkâr renkler, kumaşlar ve dokunuşlardan asla kaçınmıyor. Geçen sene ilki gerçekleşen moda şöleninde her yaşanmışlıktan kadını güç ve özgüvenin kollarına davet ederken marka bu senenin koleksiyonuyla daha derin bir mesaj veriyor: “Cinsellik bireyseldir. Sahiplenilmesi ve kazanılması gerekir. Bazen kendi gücünden yoksun kalınıldığında lekelenir. Bulmak olsun, paylaşmak olsun ya da beraber var olmak olsun içten gelen tanrısal bir güçtür !”.

Gelin dakikalara serpilmiş bireyselliğin taçlandırıldığı görsel mini başyapıtın en akılda kalıcı kısımlarına beraber göz atalım:

Cara “Mullet” Delevingne

Kendrick Lamar’ın “Poetic Justice” şarkısı eşliğinde 70’leri andıran “mullet” saçıyla podyumda adeta süzülen Cara Delevingne, yüzündeki alışagelmemiş makyaj ve karakterli mimikleriyle iddialı bir giriş yapıyor.

Mirror mirror on the wall who’s the “Lizzo-est” of them all

Görselliğin ve ritmin ışık hızında aktığı gösterinin ikinci yarısında merkezi cüretkâr duruş ve pozlarıyla akıllara kazınan Lizzo alıyor. Kendine has tavırlarından her zamanki gibi asla vazgeçmeye dursun mavi Fenty iç çamaşırı takımıyla ayna karşısına geçen Amerikalı şarkıcı kendisiyle adeta flört ediyor.

Enter” Rihanna & The Garden of Eden

Egzotik bir ambiyansla cennetin kapılarını aralayan şölenin bu kısmında beklenen an geliyor ve kelebek esintili makyajını tamamlayıcı görünümüyle Rihanna sahnede adeta çiçek açıyor. Kamera önünde geçirdiği her saniyeyi ustalıkla yöneten moda mogulu ağır ve emin adımlarla “savage” kelimesini yeniden tanımlıyor.

Neon-green warehouse / factory

Görsel şölenin son kısmına yaklaşırken ritim gittikçe artıyor. Senkronize koreografilerle neon yeşili bir fabrikada kendinden geçen dansçılar; Willow Smith, Paris Hilton, Rico Nasty,> Chika ve birbirinden iddialı isimlerin eşliğinde sonun baslangıcını ilan ediyorlar. Kapanışı yapmak için Rihanna’nın ta kendisi, tüm endamıyla boy göstererek teşekkür ve minnet tadında bir gülümsemeyle kamerayı selamlayarak Savage X Fenty Show Vol. 2’yi noktalıyor.

Aralara belgesel tadında sahne arkası görüntülerinin eklendiği Rihanna’nın ayaklanan moda ütopyası Savage X Fenty Vol. 2’ye kendi gözlerinizle tanıklık etmek istiyorsanız Amazon Prime’a göz atın deriz. Şimdi sizleri görsel şölenin tanıtımıyla baş başa bırakıyoruz.