Evdeki vaktinizi sonuna kadar değerlendirmeye ne dersiniz? Cevap evet ise, sizleri dijital platformda tiyatro izlemeye davet ediyoruz. Dijitalleşme sürecine adapte olan tiyatro topluluklarıyla; perde siz istediğinizde açılıyor, istediğinizde kapanıyor. Keyifli seyirler!

National Theater
Tiyatro turumuza Londra’da bulunan National Theater ile başlıyoruz. İngiltere’nin en ünlü sahne sanatları mekanından biri olan National Theater, YouTube kanalı üzerinden her perşembe günü bir oyunu izleyicilere sunuyor. Koltuğunuza gömülüp keyfini çıkarabileceğiniz muhteşem oyunlar ve çok değerli oyuncular National Theater sayesinde evinizde!

Shakespeare’s Globe
Londra’nın en önemli sahnelerinden Globe Theater, en ünlü Shakespeare oyunlarını bize sunuyor. Shakespeare’s Globe YouTube hesabından yürüttüğü Globe Player bizlere 6 tane oyun sunmakta. Oyunlar iki hafta yayında kalmakta. Hemen gidip Romeo ve Juliet’i izleyebilir, gelecek tarihli oyunlar için de hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Shakespeare ve Globe Theater’ın büyülü sahnesinde hayaller kurmaya hazır olun!

Maxim Gorki Theater
Siz bize gelemediğiniz sürece biz size geliriz diyen Gorki Theater, her çarşamba 24 saat çevrimiçi kalacak şekilde bir oyun yayınlamakta. Sevenlerini bu zorlu süreçte yalnız bırakmayan Gorki sahnesi, çarşamba gününe yeni bir anlam yüklüyor.

Tiyatro Mundus
Tiyatro Mundus’un YouTube hesabı üzerinden şimdilik üç oyunu dilediğiniz zaman seyredebilirsiniz. ‘‘Beckett’’, ‘‘Marat Sade’’ ve ‘‘Akıl Defteri’’ izleyicilerini bekliyor. Önümüzdeki günlerde yeni oyunlarla da karşılaşabiliriz, kim bilir?

Mekan Artı
Evde geçirdiğimiz süreyi daha keyifli ve tiyatrodan uzak kalmayarak geçirmemiz için oyunlarını yayınlamaya başlayan Mekan Artı, bu ay bize üç oyun sundu. ‘‘80’lerde Lubunya Olmak’’, ‘‘Üç Kişi’’ ve ‘‘Şiddet Üçlemesi 2’’ sizleri bekliyor!

Kapak Görseli: London Coliseum by English National Opera