2021’e Harry Styles’le giriş yapmaya ne dersiniz? Gucci’nin altın çocuğu, eski Hollywood filmeri tadında siyah beyaz çekilen kısa metraj yeni müzik videosunda Fleabag’tan tanıdığımız İngiliz komedisinin taçlı kraliçesi Pheobe Waller-Bridge’i unutulmaz bir dansa davet ediyor…

Styles için oldukça dolu bir seneyi geride bırakıyor diyebiliriz. İngiliz popunun it boy‘u, kurucularından olduğu One Direction grubunun dağılışı ardından solo kariyerinde emin adımlarla yürümeye devam ediyor. İkinci stüdyo albümü “Fine Line” ile yakaladığı başarısı ve birden fazla Grammy adaylığıyla Styles, hem müzik hem de moda dünyasında bitmek bilmeyen bir sansasyon haline gelmiş durumda. Kendi sesini her geçen gün daha da otantik bir şekilde yansıtmayı başaran İngiliz şarkıcı, geride bıraktığı senede benimsediği anarşik moda akımıyla da gündemde. Cinsiyet bariyerlerini yıkarak maskülenlik ve feminenlik çizgisi arasında gidip gelen androjen görünümleri, takım ceketinin dantel bir elbiseyle oyun oynadığı Vogue kapağı (kendisi Vogue dergisinin kapağına çıkan ilk erkek oldu) ve anında yok satan sahne kombinleriyle Styles attığı her adımda kendinden bir parça katmakta kararlı gibi duruyor.

Yılın ilk günlerinde yayınladığı müzik videosuyla da sevenlerinin yeni yıla güzel bir giriş yapmasını sağlayan Styles, herkesin benimsemesini istediği bir mottoyla karşımıza çıkıyor:

Maybe we can find a place to feel good.  And we can treat people with kindness.

Benjamin Turner ve Gabe Turner’in yönettiği “Treat People With Kindness” müzik videosu, izleyenlere siyah beyaz bir Hollywood filmini hatırlatmakla beraber, satirik bir dans gösterisini has bir içtenlikle günümüze uyarlıyor. Klip ne kadar geçmişi andırsa da, müziğin ve koreografinin tatlı uyumunda günümüzle olan etkileşimi son derece çarpıcı bir hissiyatla izleyenlerin kalbinde yankılanıyor. Harry Styles ve Pheobe Waller-Bridge’in bahsedilmemesi imkansız kimyasından, dansın ritminde aynalanan cinsiyet rollerine kadar “Treat People With Kindness”, Harry Styles’da görmeye alışkın olduğumuz Gucci looklarla mini bir görsel şölen. 

Şimdi sizleri “Treat People With Kindness” ile baş başa bırakıyoruz…

Fotoğraflar: Benjamin Turner, Gabe Turner