Hayatımızın ev ile sınırlanmasının ardından günümüzün neredeyse tamamı yatarak veya oturarak geçiyor. Günlük rutininize birkaç egzersiz ekleyerek kendinizi çok daha iyi hissedebilir ve biraz hareket etmenin olumlu sonuçlarını kısa sürede görebilirsiniz.

Zinde olmak ve kendinizi daha iyi hissetmek için rutininize size iyi gelen egzersizleri ekleyebilirsiniz. Gün içinde vaktinizin bir kısmını spora ayırmak sizi içinde bulunduğunuz stresli durumdan kurtaracak hem de enerjinizi yükseltecek. Yediğimiz onca şeyden sonra içimizde dolup taşan bu enerjiyi dışarı atmaya ne dersiniz? Vücudumuzun en ihtiyacı olan şeylerden biri hareket etmek, öyleyse sizi motive edebilecek YouTube hesaplarına birlikte göz atalım!

1- Chloe Ting


Chloe bize hem bölgesel hem de full body olarak birçok video sunmakta. İsterseniz 10 dakika isterseniz 30 dakika, size hangisi uygunsa. Farklı birçok videoyu deneyerek kendinizi en iyi hissettiğinizle devam edebilirsiniz. Enerjisiyle bir yandan motivasyonu da sağlayan Chloe, sizi harekete geçirmek için hazır!

2- Pamela Reif

Kısa sürede fazla kalori yakmak istiyorsanız Pamela’nın videolarında kendinize en uygun olanı bulacağınıza eminiz! Ekipman gerektirmeden evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bir sürü egzersiz sunan Pamela, daha yoğun ve daha hafif olmak üzere bizlere farklı tempolar sunmakta.

3- Move with Colour


Hareket etmek istiyor fakat bölgesel egzersizlerden keyif almıyorsanız çözüm dans! Dans ederek hem çok keyif alabilirsiniz hemde ciddi anlamda hareket etmiş olursunuz. Herkes spor yapmaktan hoşlanmayabilir ama sevdiğiniz bir noktayı bulmak mümkün! 80ler dans hareketler veya Britney Spears koreografisi…10 dakikalık kısa ama bir o kadar da eğlenceli videolarla sizi baş başa bırakıyoruz.

4- Walk at Home by Leslie Sansone


Olduğunuz yerde adım atarak hareket edin! Leslie yürümeyi ve adım atmayı çok daha aktif bir hale getiriyor. İhtiyacınız olan tek şey evinizde herhangi boş bir alan. Boş bir alan derken kastettiğimiz şey 4-5 adımlık bir yer. Leslie, sağa sola hareket ederek veya ileri geri giderek aslında çok basit olan yürüme eylemiyle çok daha fazla kalori yakılmasına sebep oluyor. Egzersiz boyunca çok terletiyor fakat zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamıyorsunuz.

5- POPSUGAR Fitness


Zumba, cardio, bölgesel egzersiz, yoga, meditasyon…İhtiyacınız olanı bulabileceğiniz bu hesap hareketli videolar ile sizi canlandırmak için hazır. Ter atmak ve yediklerimizi yakmak için doğru adres!

Ana Görsel: svetikd / Getty Images