Ozan Açıktan’ın “Yarına Tek Bilet” ten sonra yine içimizi ısıtacak ve bolca nostaljiye sebep olacak olan filmi “Geçen Yaz” Netflix’te yayımda. 90’larda genç olup bir de üstüne aşık olduysanız bu film sizi ilk yaz aşkınıza doğru dokunaklı bir yolculuğa çıkaracak.

“Yarına Tek Bilet” filmi ile Amerikan bağımsız ruhundan aşina olduğumuz kodlarla oynayan ve küçük hikayelerle büyük hisleri anlatan Açıktan, yeni projesiyle de aynı çizgiden ilerliyor. Bodrum’da bir yazlık ve çevresinde geçen hikayede nostaljik, hafif ve kendine has ışıklarla hem bir ilk aşk hikayesi hem de bir büyüme hikayesi izliyoruz. Netflix’le uzun metraj film anlamında ikinci işbirliğini yapan Açıktan Türkiye’de alternatif sinema anlamında oldukça heyecan verici bir isim.

“Geçen Yaz” hafızamızda sadece ilk aşkımızı ve hafif rüzgarlı yaz akşamlarını değil, 90’lara dair başka pek çok anıyı da canlandırıyor. Son dönemde hem oyun estetiklerine hem de barlara alternatif bir eğlence olarak geri dönüş yapan arcade makinaları, 90’lardan kazıp geri getirdiğimiz bandanalar ve bele bağlanan kareli gömlekler bunlardan birkaçı.

Açıktan’ın bol güneşli filminde kulaklarımıza ise Tarkan, Teoman ve Erkin Koray eşlik ediyor. Filmi izledikten sonra canlanan anılara eşlik edecek playlistiniz ise bizden!