FaceGym aslında nedir? Face roller ve Jade roller terimlerine hakimseniz eğer FaceGym’in çok da yabancısı değilsinizdir. Cilt bakımına bir yenisi olarak eklenen yüz masaj ürünleri son dönemlerde oldukça popüler ve Londra’da FaceGym olarak açılmış bir stüdyo bile bulunmakta!

Yüzünüze uygulayacağınız masaj ve egzersizler sayesinde cildinize parlaklık kazandırabilir ve sarkmasını engellemeye yardımcı olabilirsiniz. Yapılan yüz egzersizleri cildi tazelediği gibi aynı zamanda kan akışını hızlandırarak canlı bir görünüme sahip olmanıza da yardımcı oluyor. Yüzümüzü de aynı vücudumuz gibi ne kadar çalıştırırsak, o kadar sıkı hale geliyor.

FaceGym’in hikayesi, kurucusu Inge Theron’un hayal kırıklıkları ve pişmanlıklarla dolu yüz gerdirme operasyonuna uzanıyor… Sıfır riskli ve hasar bırakmayan bir yüz gerdirme çözümü bulması gerektiğine karar veren Inge Theron, Londra’da FaceGym stüdyosunu kurmuş. Bu stüdyoda, yüksek enerjili yoğurma hareketleri ve ileri teknoloji sayesinde, yüzünüzde bulunan kasların tümü harekete geçiriliyor; yüzünüzün daha sıkı ve güçlü hale gelmesi hedefleniyor. Radyofrekans ve kriyoterapi alanındaki yeniliklerin kullanıldığı kişiye özel egzersizler de bulunuyor. Kendi Instagram hesabından cilt bakım önerileri ve egzersizleri ile ilgili paylaşımlara devam eden FaceGym, web sitesi üzerinden de kendi ürünlerini ve online egzersizlerini ilgilenenlere sunuyor.

Siz de FaceGym’i merak ediyorsanız işinde uzman antrenörlerin YouTube hesabından paylaştığı videolara göz atabilirsiniz.