Vücudunuza ve cildinize iyi bakarken saçlarınızı ihmal etmeyin. Canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak, hem kendinizi iyi hissetmenize hem de daha iyi görünmenize yardımcı olacak. Yıpranmış ve kuru saçlara sahip olmayı kim ister ki? Saç bakım rutininize yeni bir ürün arıyorsanız veya saç bakımı ile yeni tanışıyorsanız okumaya devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

1- Kerastase Resistance Therapiste Hair Mask

Yıpranmış ve işlem görmüş saçlara kurtarıcı bir ürün. Saça onarım yaparak saç tellerine gücünü yeniden kazandırır. Yıpranmış saçlara canlılık kazandırarak yeniden eskisi gibi sağlıklı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. İyi durumda olan saçlar için ara sıra kullanılması ve canlılığını koruması için öneriliyor.

2- Moroccanoil Smoothing Masque

Saçı yumuşatarak daha kolay kullanılmasına yardımcı olur. İçinde bulunan argan yağı saçınıza yumuşaklık kazandırarak saç üzerindeki kontrolünüzü sağlar. Tüm saç tiplerine uygulanabilen bu maske uzun ve yoğun bir bakım sağlar. Daha parlak ve esnek saçlar isteyenler için haftada 1 kez veya ihtiyaç duyuldukça kullanılması önerilmekte.

3- Sephora Shea Hair Sleeping Mask

Tüm saç tiplerinin kullanabileceği bu maske, saç kırılmalarını önler. Saç uçlarınızı kırılmadan korurken aynı zamanda güçlendirir, saç renginizi korur ve saçın elektriklenmesini engeller. Daha iyi sonuçlar almak için gece uygulanması ve sabaha kadar maskenin saçta kalması önerilir.

4- Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Saç Yağı

Saçları cansız ve mat görünümünden kurtarmak için köklerinden itibaren besleyerek onarıcı bir bakım sağlar. İçinde bulunan organik Jojoba yağı, saçtaki nem dengesini koruyarak saç tellerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Uyguladıktan sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Eğer daha yoğun bir bakım hedefliyorsanız saçlarınızı durulamadan da kullanabilirsiniz.

5- DAX Supergro Saç Bakım Yağı

İçerisindeki botanik yağlar sayesinde saç derisini besler. Saçınıza parlaklık katar ve fark edilir bir yumuşaklığa sebep olur. Tüm saç tipleri için uygun bir üründür. Saçın dayanıklılığını artırarak güçlendirir ve bunun yanında yavaş uzayan saçlar için etkili bir çözümdür. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.Az miktarda saç derisine uygulanması ve sonrasında durulanması gerekir.

6- Ashley Joy Saç Bakım Spreyi

Duştan sonra saçlarınızın kolay taranmasını sağlarken aynı zamanda saçlarınızı içindeki badem yağı ve badem proteini sayesinde besler ve uçlarını onarır. Saçlarınıza daha kolay şekil vermenizi sağlar.

7- Moroccanoil Nemlendirici Şampuan ve Krem

Tüm saç tiplerine uygun. Saçınızdaki nem dengesini sağlar ve saçtaki yaşlanmayı geciktirir. Saçı temizlerken doğal nemi ortaya çıkarır. Kurumuş ve susuz kalmış saçları canlandırır. Saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşturur ve günlük kullanım için uygundur.

8- Kiehl’s Sunflower Color Preserving Deep Recovery Pak

İşlem görmüş boyalı saçlar için saç maskesi. Ayçiçeğinin besleyici içeriği ile saça nem ve canlılık kazandırır. İşlem görmüş saçlarınız yıpranmış halde ve sağlıksız bir görünüme sahipse onları yeniden eski haline döndürmek sizin elinizde. Düzenli kullanım sonucu saçınız yeniden güçlenebilir ve eski ışıltısına kavuşabilir.

9-Paul Mitchell Tea Tree Lemon Sage Enerji Veren Terapi Kremi

Çay ağacı yağı içeren bu ürün saçı sağlıklı hale getirir. Saçınıza hacim ve yoğunluk kazandırarak sizi canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Şampuan sonrası uygulayacağınız bu ürün, saç tellerinizi kalınlaştırarak korur. Çiçek ve meyve özü içeren karışımı hem güzel bir koku sağlayacak hem de size serinlik hissi verecek.

10- Davines Detoxifying Superactive Detoks Serumu

Çevresel faktörlerden yıpranmış saçınızı ve saç derinizi ilgilendiren bir ürün. Saçınıza ve saç derinize detoks yaparak canlandırır ve yeniler. Kırgın ve incelmiş saçları arındırır. Bu serum yenileyici özelliğini bütün saç tipleri ve saç derileri üzerinde gösterir. Güçlü ve daha sağlıklı bir saç derisine kavuşmanızı sağlar. Saç diplerindeki toksinlerden arındıran bu ürün ıslak saça masaj yaparak uygulanır, 6 haftada bir uygulanması tavsiye edilir.