Sokakta olmak, yeniden özgürleşmek, benliğini şehrin ritmine bırakmak… Yılın tam da bu zamanındayız; moda ve değişim kavramları arasında gidip gelen, kendimizi ifade edebilmenin yeni yollarını arayan ve sürekli değişimden hiç vazgeçilmeyen bu günlerde dönüşmek, yenilenmek ve kalabalığa karışmak hepimiz için bir gerekliliğe dönüştü. Sokak modasına kazandırdığı güncel yorumlarla her sezon biraz daha radarımıza giren Beymen Club, “City Club” çıkarmasıyla hiç olmadığı kadar gündemimizde! Değerlerini korurken korkusuzca değişmek, güncellenebilmek harika. Beymen Club’ı City Cluba dönüştüren tasarımcıları Mehmet Akın ve Bahar Şahin ile bu dönüşümü konuşmak için sabırsızız.

“Moda” kavramı sizin için neyi ifade ediyor?

Mehmet Akın: Moda benim için sürekli değişim ve bununla birlikte yenilik arayışı aslında. Bu sebeple modayı takip etmek sürekli bir değişimin içinde olmayı da beraberinde getiriyor. Aynı zamanda modayı sadece stilini yansıtmak için değil, kendini ifade edebilmek için de bir araç olarak görüyorum. 

Bahar Şahin: Moda kavramı bazen fazla karmaşık bir algı yaratabiliyor ancak ben moda kavramından ziyade moda kurbanı kavramı üzerinde durmayı tercih ediyorum. İkisi arasındaki ince çizgi kişisel tarzı oluşturan şey. Eğer trendleri takip eden ve bunları kendi tarzınıza uyarlamayı seven biriyseniz sorun yok, ancak bu her zaman ve herkes için kolay olamayabiliyor. Bu gibi zamanlarda modası asla geçmeyen parçalar hayat kurtarıcı olabiliyor. Biz de Beymen Club kadınının stilini yaratırken buradan yola çıkarak gardırobun temel parçalarını parıltılı dokunuşlar ve yorumladığımız detaylarla giymeyi arzu edilir güncel parçalar haline getirerek yeniden yorumluyoruz.

Beymen Club ruhunu nasıl tarif edersiniz?

Mehmet Akın: Beymen Club erkeği şehirdeki hareketli yaşamda modern, dinamik ve net bir tavırla çizgisinden ödün vermiyor. Hayatın her alanında aktif olan, yaşamdan keyif alan ve doğaya duyarlı yapısı ile dikkatleri üzerine topluyor.

Bahar Şahin: Beymen Club kadını yalnızca etkileyici görünümüyle değil, arkasında durduğumuz değerler ve içten dışa parlayan bir içsel zenginlikle güçlendirme fikri üzerinde duruyor. Hayatın içinde her an kendini göstermekten keyif alan bir kadın.

Bu sezon için çıkış noktanız ne oldu?

Mehmet Akın: FW22 Beymen Club koleksiyonunda sanatın renkli dünyası ve şehrin stilinden ilham alarak yola çıktık. Dış mekandan ilham alan koleksiyonda, Barcelona sokaklarında şehrin dinamizmini yansıtan fotoğraf kareleriyle ruhunu yakaladık.

Bahar Şahin: Şehir içindeki koşturmalı hayata sokağın dinamizmini de katarak Beymen Club ruhu ile harmanlanmış bir koleksiyon hazırladık. Eğlenmeyi seven ve bunu stiline de yansıtan Beymen Club kadını için tavrı net, çeşitliliği zengin, eğlenceli ama aynı zamanda şık ve göz alıcı bir koleksiyon hazırladık.

Şehirde olmak, sokak stilini benimsemek bu sezon Beymen Club için ne ifade ediyor?

Mehmet Akın: Sokak stilinin cool tavrı Beymen Club erkeğinin şık görüntüsü ile buluştuğunda ortaya çıkan modern ve dinamik yapı ile bu sezon yenileniyor ve harekete geçiyoruz. FW22 Beymen Club koleksiyonu, rahat silüetlerin fonksiyonel detay birleşimleri ile Beymen Club erkeğinin şıklık ve konfor arayışına daha genç bir tavırla karşılık veriyor.

Bahar Şahin: Beymen Club kadını güçlü, iddialı ve genç tavrı olan bir kadın. Şehirde günlük hayatın içinde var olurken güncel ve modern bir görünüm yakalamak ve seçtiği kıyafetlerin içinde kendini konforlu ve rahat hissetmek her zaman önceliği olur. Bu noktada Club tavrını sokak stili ile birleştirmek bu beklentiyi karşılayan iyi bir yaklaşım oldu.

Sizin için sokak stilinin kilit parçası? Neden?

Mehmet Akın: Sokak stilinin vazgeçilmezi olan sweatshirtlerin yanı sıra bu sezon overshirtler ve jogger pantolonlar kilit parçalar oluyor. Güncel silüetlerde rahatlık vurgusu öne çıkıyor. Kolayca kombinlenebilir özellikleri sayesinde farklı stillere basitçe uyum sağlanıyor.

Bahar Şahin: Sokak stilinin vazgeçilmezleri açık ara sweatshirtler ve jeanler! Konfor alanımızı genişleterek gardırobumuzun kurtarıcı ünvanını sonuna kadar hak eden jeanler ve her mooda uygun joker parça olan sweatshirtler ile hem şık hem cool olmak mümkün.

Modanın sokak stilindeki yansımaları bu sezon koleksiyon matematiğinize nasıl yansıyor?

Bahar Şahin:Modayı sadece giyinmek ve şık görünmek için arzulanan bir kavram olarak değil ayrıca kendini de en iyi şekilde ifade etmeyi sağlayan bir iletişim şekli olarak görüyorum. Konforlu giyim tecrübesi sağlayan moda parçaları, sokak stiline ait koleksiyonların en önde gelen unsurları olarak dikkat çekiyor. Biz de bu sezon koleksiyonumuzu hazırlarken konforu ve eğlenceyi ön planda tuttuk.

Mehmet Akın: Beymen Club erkeği kararlı ve iddialı duruşunun yanında konforu da her zaman önemseyen bir kitle oldu. Sokak stilinin hem konforlu, hem de modern, dinamik ve daha genç bir tavırla koleksiyondaki yansımasını görüyor olacağız.  Şehirde olmak Beymen Club erkeğine hareket katarken, yeni formlar ile klasik ve alışılagelmiş etkinin dışına çıkıyoruz. FW22 Beymen Club koleksiyonunda sakinleştirici fiziksel ve duygusal tepkiler sağlayan nötr görünümler, derinlik ve görsel çekicilik yaratmak için kirli beyazlar ve kahve renginin açık tonları, doygun renk kombinasyonlarına kadar uzanan geniş bir renk paleti ile sezonu karşılıyoruz.

Yeni koleksiyonda sizi en çok heyecanlandıran parçalar?

Mehmet Akın: Gündelik stillerde güncel ve şık görünümler yakalamak benim için önemli. Koleksiyon 6 ana temadan oluşuyor ve her bir tema kendi içinde kolayca kombinlenebilir parçalar içeriyor. Fitilli kadife puffer yelek, tone in tone overshirt-jogger takım görünümleri, mix and match kumaşlı dış giyimler favori parçalarım arasında yer alıyor. 

Bahar Şahin: Hem severek yaptığım hem de giymekten zevk aldığım grup zebra desenlerin ters köşe silüetlerle birleştiği, asit yıkama detayların pırıltılarla bir arada kullanıldığı modern safari anlatımı oldu. Tezatlıkları bir arada kullanmayı seviyorum.

Kişisel tarzınız tasarımlarınızı etkiliyor mu? 

Bahar Şahin: Kişisel tarzım tasarımlarımı etkilemiyor ve etkilememeli. Önemli olan marka kimliği , hitap ettiğimiz müşteri profili ve varılmak istenilen nokta olmalıdır. Bu süreçte elbette benim bakış açım, yönelimlerim ve beğenilerim tasarımlarımı direkt olarak etkiliyor ama bunun limiti ve koleksiyona yansıma şekli çok önemli. 

Mehmet Akın: Koleksiyon yaratım sürecinde Beymen Club erkeğinin DNA’sına uygun tasarımlar yapmak önceliğimiz fakat kişisel tarzım da minimalist ve şık olandan yana olduğu için koleksiyon dokunuşlarında uyumlu bir etkisi oluyor.

Gelecekte Beymen Club’dan neler görmeyi bekleyebiliriz?

Bahar Şahin: Her sezon ayrı hedeflerle ve planlarla yola çıkıyoruz. Ama daha ilerisi için Beymen Club’ı Avrupa’da görmek hep arzu ettiğim ve çok başarılı bir şekilde ilerleyebileceğimizi düşündüğüm bir yolculuk olmuştur.

Mehmet Akın: Beymen Club her sezon büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Gelecekte daha geniş kitlelere ulaştığımız, dünyaca ünlü markalar arasında anılmayı arzu ederiz.

Beymen City Club erkeği sizin gözünüzde nasıl canlanıyor? Nasıl biri? Neler yapmaktan hoşlanır?

Mehmet Akın: Beymen Club erkeği daima kalite ve konfordan yana bir duruş sergiler. Günün her saatinde estetik ve şık çizgisinden ödün vermeden hayatın içinde aktif olmayı sever. Şehirde yaşayan ve şehrin dinamizminde kendini bulan bir karaktere sahip. Her zaman yeninin peşinde ve güncel kalmaktan hoşlanır.

Koleksiyonun en dikkat çekici özelliklerinden biri zıtlıkların uyumundan oluşması. Zıt parçaları kombinlerken neye dikkat etmeliyiz?

Bahar Şahin: Birbirinden farklı iki parçanın dengeli şekilde bir araya gelerek kusursuz bir bütün oluşturması zıtlığın gücünü ortaya koyuyor. Örneğin feminen gördüğümüz animal desenleri yıkanmış, ağartılmış denimlerle giyerek ya da bu asi görünümlü denimlere taş ve pırıltı detayı ekleyerek güçlü ve cesur bir anlatım yakalamak çok mümkün.

Creative Direction by Duygu Bengi⁠
Fashion Director Burak Sanuk
Interview by Yağmur Yıldız⁠
Photography by Burcu Karademir
Director Ecem Tungaz
DOP Murat Bayraktaroğlu
Fashion Editor Yağmur Kural
Hair by Hüseyin Açıkgöz
MUA Aslı Bilge
Original Score Arsan Sağlar
Creative Team Murat Kıvık, Öykü Önen
Set Design Cömert Can
Lighting Chef Okan Ataş
Photography Asst. Furkan Irmak
Camera Asst. Orkun Özdemir
Fashion Team Tugay Tunç, Melisa Yakupoğlu
Lighting Asst. Can Şimşek, Arda Seyrek
Head of Production Beril Odabaşı, BI Creative