22 Ağustos’tan itibaren piyasada yerini alacak Prada Paradoxe kampanyasının yüzü Emma Watson olarak duyuruldu. Prada’nın ilk büyük kadın kokusu olma sinyallerini veren Paradoxe ile kadın dünyasının paradoksal yapıtaşları yansıtılıyor.

Prada Beauty’nin yeni marka elçisi olan Watson, aynı zamanda kampanyayla birlikte ilk yönetmenlik deneyimini de gerçekleştirdi. Kampanya hakkındaki hisleri sorulduğunda ise, kampanyaya duyduğu sempatinin hissedilen inişli çıkışlı duygular olduğundan ve akıntıya karşı koşuyormuşçasına verdiği mücadelenin bu ruhu yansıttığından bahsediyor. Paradoks olan kadın olma kavramını çok ilginç bulduğundan bahseden Watson, kokuyla ve felsefeleriyle ne kadar entegre olduğunu vurguluyor. 

Miuccia Prada’nın arketiplerin ötesinde, benzersiz ve duyarlı olan güzellik anlayışı sayesinde bilinenin dışındaki konfor alanını keşfettiğinden bahseden Watson, Miuccia Prada için “kadınlığından çekinmeyen ve klişelere meydan okuyan bir kadın olarak tanındı ve bu da parfümün adına yansıyor Paradoxe onlar için felsefi bir anlam taşıyor ve bunu bir koku formatına dönüştürmeleri muazzam.” diyor. Parfümün güzelliğe ulaşmaktan çok, bir kadının kendisine olan bakış açısıyla ilgili olduğunu ekliyor. Watson, Prada kadınını “meraklı ve özgür” olarak nitelendiriyor. Kendisi feminist bir “witch” olarak verdiği uzun soluklu mücadelede, sistemin kadınlara atadığı roller ve kısıtlamalar konusunda oldukça hassas ve kadınlara özgüven veren bu şeyin bir parçası olmaktan duyduğu büyük hazzı bizlerle paylaşıyor. 

7 yaşından beri yönetmen olmak isteyen Watson, bu hedefini Paradoxe kampanyasıyla gerçekleştirdi. Kimsenin ona yönetmenlik teklif etmemesinin arkasına sığınmayı kestiğini ve Paradoxe’un ona izin vermesiyle bunu hayata dökmenin ne kadar manidar ve bu deneyimin ne kadar özgürleştirici olduğundan bahsetti. Tüm bu oluşum/ başkalaşım sürecinde, saçlarını mükemmel bir pixie cut ile şekillendirmesinin, tamamen içgüdüsel olduğunu ve yeni şeyler denemenin özgürleştirici yanını keşfetmesiyle beraber olduğunu anlattı. 

Yann Andrea, Prada Beauty’nin uluslararası genel müdürü, koku için kullanılan yenilikler arasında neroli tomurcuğunun açmadan önce ayıklandığı bir teknikten bahsediyor. Ayrıca parfüm şişesinin de tasarımından dolayı dik durmamasının bir tuhaflık dokunuşu olduğunu ekliyor. Andrea’nın Watson için “Emma bizim için bir aktör, bir aktivist ve aynı zamanda bir sanatçı olarak Prada kadınının en iyi vücut bulmuş haliydi. Modern kadınlığı mükemmel bir şekilde yansıttığını ve atanmış kodlar karşısındaki güçlü duruşunu markayla ve kokuyla çok iyi özdeşleştirebiliyoruz.” sözlerini kullanması, Watson’un kampanyayı temsil edişindeki harmoniye şahitlik edebilmemize olanak sağlıyor.