Dijital dünya ve getirdiği karmaşa içerisinde otomatikleşip duygularımızdan ve özümüzden gelen isteklerden ziyade kalıplara ve beklentilere göre hareket ettiğimiz rutinlere alıştık. Ne yaşıyor ve hatta ne göstermek istiyor oluşumuzdan öte artık temel kaygılarımızdan biri neyin görülmesini istediğimiz ve neyin kabul göreceği oldu. Basit duran ama kuvvetli hislerin kapısını aralayacak ve harekete geçirecek eylemler ise geçmişte özlemle baktığımız bir kutu içerisinde kaldı, mektup yazmak ve eski bir parfümü koklamak gibi. Özgür Masur’un Spring Summer 2022 koleksiyonu bizi geçmişe dair bir özlemle kucaklayarak yaşanmışlıklar ve tüm gerçekliğiyle yüksek hislerin olduğu bir yolculuğa çıkarıyor.

Yaşamayı ve aktarmayı unuttuğumuz, belki de es geçtiğimiz, büyüdükçe gözümüzde ufalan ama aslında özümüzü besleyen ve arzulardan doğan eylemleri ilham olarak alan Masur bizi özledikçe daha da içine girdiğimiz ve içine girdikçe de duygu yoğunluğumuzun arttığı bir koleksiyon sunuyor.

Markanın ana prensiplerine sadık kalarak bu nostaljik 30 parçalık koleksiyonda yine yoğun olarak ekru kullanan Masur pembe, yeşil, mavi, fuşya ve lavanta tonları ile de güneşin parlattığı baharın ve yazın kendine has ruhuna hitap ediyor. Origamik katlama ve drapeler koleksiyonun temel yapısını oluştururken krep, organze ve şifonun romantik dokusu bir araya gelerek koleksiyonda deneysel kompozisyonlar oluşturuyor. Yazın ve nostaljinin romantikliğini harmanlayan koleksiyonda  bakışlarımızı özümüze çevirerek mutlu anılarımızı kutluyoruz.