Carta A Mi Madre Para Mi Hijo filmiyle Carla Simon, Miu Miu Women’s Tales serisinin 24. filminin yönetmenliğini üstlenecek. Simon’un yönettiği film, 3 Eylül 2022 tarihinde ilk kez, Venedik Film Festivali’ne paralel olarak düzenlenen Giornate degli Autori’de gösterilecek. 

Genç bir kız 1960’lardan 80’lere ve günümüze kadar seyahat eder, tarihte, kadınlığında birbiri ardına kilometre taşlarını geçer, ta ki Katalonya’daki bir plajda Carla ve yeni doğan oğlu Manel ile tanışana kadar…

Born Positive, Lipstick, Lacuna gibi kısa filmlerin yanı sıra, 2017’de çektiği ilk uzun metrajlı film olan Summer 1993 ile Berlin Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazanan Simon, İspanya’yı Akademi Ödülleri’nde de temsil etmişti. Bu yıl çektiği ikinci uzun metrajlı film olan Alcarras ile de Berlinale’de Altın Ayı kazanan Simon, filmografisine Miu Miu Women’s Tales serisinin son filmini ekliyor. 

2011’den beri biri yaz biri kış koleksiyonu için olmak üzere her yıl, yılda iki kez sunulan Women’s Tales  filmlerinin en temel prensibi, tüm kadın yönetmenlere filmlerini yansıtmaları üzerine tam yetki vermesidir. Filmlerde kullanılmak üzere çalışılan Miu Miu marka tasarımlar, filmlerdeki karakterlerin en saf hallerini yansıtarak, film serisinin diğer bir belirgin prensibini bizlere sunar. 2012’den beri tüm kış koleksiyonu filmlerinin dünya prömiyeri, Miu Miu’nun yaratıcı partnerliğini yaptığı Giornate degli Autori’de gösteriliyor ve Carla Simon imzalı 24. film, 3 Eylül 2022 tarihinde festival kapsamında arşivde yerini alacak.

Serinin 24. filmi olacak Carta A Mi Madre Para Mi Hijo filminin yönetmeni Carla Simon, serinin bir parçası olmak hakkında “Benim için bir onurdu! Önceki Miu Miu Kadın Masalları’nın yönetmenlerine hayranım, hepsi benim için birer referans, bu yüzden bu güzel grubun bir parçası olmaktan çekinmedim. Kişisel bir proje olmamasına rağmen, hamileliğimin hayati anıyla bağlantılı bir hikayeyi açıklama fikrini çözmek için tamamen yaratıcı özgürlüğe sahiptim. Annemin karakterinin her zaman Miu Miu tarafından giydirilmesi çok mühim, çünkü kıyafetlerinin kişiliği ve tekilliği onun karakterine uyuyor.” sözlerini paylaşıyor.