2022 İlkbahar/Yaz kampanyasını sunan Miuccia Prada, Miu Miu’nun özgür ruhunu doğal görünümler, spontane bir ruh hali, temel içgüdüler ve gerçeklikten ilham alarak anlatıyor. Ortaya çıkan doğal portreler ise Miu Miu giyenlerin yaydığı enerjiyi bize yansıtmayı amaçlıyor. 

Kampanyanın abartıdan uzak, ama bir o kadar Miu Miu’nun asi ruhunu özetleyen görsellerinin sanat yönetmenliği, Tyrone Lebone tarafından üstlenilmiş. Modeller ise bu genç ve enerjisi yüksek ruhu benimseyen nitelikte. Popüler kültürün şu an en öne çıkan isimlerinin yer aldığı kampanyada, Hailey Bieber, Squid Game ile çıkış yakalayan Güney Koreli Lee You-Mi, Emmy adayı Emma Corin ve Black Widow’da izleyeceğimiz Ever Anderson bir araya geliyor.

Kampanyada yer alan bu isimler prova yapmadan, spontane ve en içten şekilde fotoğraflanıyor. Bu şekilde tanıdık simaların yer almasına rağmen, görseller odağımızı kıyafetlere yönlendiriyor. Gerçek insanları hedefine alan bu koleksiyon, klasik öğeleri gençleştirilerek “Miu Miu Kızları” olarak kolektif bir seri şeklinde tasarlanmış. Hatları belirsiz giysileri lüks formaliteler ve zengin renk tonları ile buluşunca, asi ama zarif bir geleneklere baş kaldırma vurgusu yapılıyor. Markanın benlik, özgürlük ve temel içgüdüleri öne çıkarma isteği de bu şekilde koleksiyonda kendini göstermiş oluyor.