Lady Gaga’nın da yer aldığı House of Gucci filminden sonra vintage shoplarda bamboo çantalara olan ilginin dramatik bir şekilde arttığını görüyoruz. 1947’de ilk bambu çantayı üretip moda camiasına bamboo gibi bir malzemeyi sunan Gucci, malzemeyi tekrar kullanarak çanta üretimine başladı.

Yeniden şekillendirilen bambu çantalar, Alessandro Michele tarafından farklı detayların bir araya getirilmesiyle modern bir sunumla karşımıza çıkıyor. İlk çıkan çantalardan farklı olarak kullanıcıların çantayı farklı takmasına izin veren iki tür kayış yapıldı: ayarlanabilir, çıkarılabilir deri kayış ve imza ağ omuz askısı.

Gucci Bamboo; 1947 orijinaliyle aynı parlak, kavisli bambu kulplara ve kapaklara sahip ama tabii ki yeni olan özellikleri de var. Üst saplı çanta, çeşitli durumlara uyacak şekilde orta, küçük ve mini olmak üzere üç boyutta geliyor. Tüm bedenler cuir deri, beyaz deri ve siyah rugan olarak piyasaya sunuluyor. Küçük ve mini boyutları, parlak turuncu, kadife çiçeği sarısı, pembe, gök mavisi ve parlak yeşilin neşeli tonlarında ve ayrıca timsah ve piton baskılar da mevcut.

Sizce bambu çantaların müthiş geri dönüşü Gucciyi nasıl etkiliyecek?