Wash Your Lyrics, Coronavirüs (COVID-19) ile birlikte yeniden öneminin vurgulandığı el yıkama alışkanlığını güçlendirmeyi hedefleyen, el yıkama rutinini şarkı sözleriyle birleştirerek eğlenceli bir forma sokan bir infografik hazırlama aracı.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019’da ortaya çıkan Coronavirüs (COVID-19) virüsü birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayıldı, dünya genelinde yaklaşık 120 bin kişide tespit edilen virüs sebebi ile şu ana kadar 4.300 kişi hayatını kaybetti.

Coronavirüs karşısında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan temel önerilerin başında sık sık el yıkamak geliyor, el yıkamak her ne kadar basit görünse de konu doğru el yıkamak ve virüslerden arınmak olunca o kadar bilgili olmadığımızı kabul etmek gerekli. Nasıl el yıkanacağını gösteren birçok infografik ve video arasında tam da ritmini bulacağınız infografiği kendinizin yaratmasını sağlayacak ve el yıkama rutinini eğlenceli bir forma dönüştürecek bir uygulama İngiltere’de yaşayan 17 yaşındaki yazılımcı ve tasarımcı William Gibson tarafından geliştirildi. Seçtiğiniz şarkı sözünü infografiğe gerekli süreleri göz ederek yerleştiren yazılıma Wash Your Lyrics isimli internet sitesinden ulaşabilirsiniz! Şarkı bitene kadar el yıkamaya devam.