Benzersiz tasarımları ve fonksiyonel parçalarıyla Türkiye’nin öncü hazır giyim markalarından Mehtap Elaidi, Fashion Week Istanbul (FWI) kapsamında Sonbahar/Kış 2021 koleksiyon filmini sundu.

Fashion Week Istanbul’un 3. gününde yerini alan Mehtap Elaidi’nin yeni koleksiyonu pandemi sebebiyle herkes için değişen ev ve dış dünya kavramlarını fiziksel ve metaforik açıdan mercek altına alarak bu temaları seyirciye kıyafetler aracılığıyla sunuyor.  #inandoutofthecocoon ismindeki koleksiyonda dikkat çeken nokta ise konforlu klasikler ve iddialı parçaların bir arada kullanılması. Herkesin içinde barındırdığı ikilikler ve kutuplardan ilham alarak başladığı koleksiyonda bu zıtlığı desenlere, kullandıkları tasarım detaylarına ve kup detaylarına taşıyan Elaidi zıtlığın uyumundan yola çıkıyor.

Hepimizin eşofmanlarla evlerimizde geçirdiği ve şıklık özlemi çektiği bir yılın ardından koleksiyondaki soyut desenli lazer kesimler, drapeler ve büzgüler imdadımıza yetişiyor. Tüm bunların yanında rahatlığı ve konforu da es geçmeyen tasarım ekibi, şık parçalarda lastikli beller ve streç kumaşlar kullanıyor, bedensiz siluetlere odaklanıyor, fermuar ve düğmeli kapamaları en aza indirgeyip giyinmeyi kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor. İkonikleşmiş cesur ve renkli desenleri organik kotonlarla birleştiren koleksiyondaki önemli diğer bir nokta ise ilk kez geri dönüştürülmüş kaşmir trikoların kullanılması. Karantina günlerindeki orman yürüyüşlerinde karşısına çıkan meşe palamutlarından da ilham alan tasarımcı fotoğraf çekimlerindeki fluluk ile beraber, geçtiğimiz senenin bizde bıraktığı evde olma ve evden kaçma isteklerinin bir aradalığını işaret ediyor. Moda filminde görünen iki farklı mankenin iki farklı kombin ve stylingi ise, koleksiyonun ikili stiline vurgu yapıyor. Sizi koleksiyonla başlasa bırakıyoruz!