Moda dünyasının en köklü markalarından Gucci, 100. yaşını her biri oldukça büyük sükse yapan bir dizi iş birliği ile kutlama kararı aldı. Tüm seneye yayılan projeler kapsamında bugüne kadar; The North Face ile iş birliğindeki koleksiyonu; Harry Styles ve Serena Williams’ın oynadığı Beloved kampanyası dikkatleri üzerine çekmişti ki tüm bunlar bir kaç saat önce yayınlanan “The Aria” koleksiyonu ile unutuldu. Koleksiyon bugüne kadar gerçekleşen en büyük tasarımcı ortaklıklarının birini işaret ediyor. Kering bünyesindeki iki markanın kreatif direktörleri Alessandro Michele ve Demna Gvasalia Gucci’nin 100. yılı için iki markanın DNA’sındaki kodları kusursuz bir dilde birleştiriyor.

Kare omuzlar, kristal kaplı kum saati tasarımları, çift logolu devasa dış giyimler ve Balenciaga’nın, Gucci’nin ikonik logolarını içeren köşeli hibrit aksesuarlar… Ancak bu koleksiyon, bir iş birliğinin ötesinde… Bu bir Alessandro Michele “hack” olarak tanıtılıyor.

Moda dünyasında benzeri görülmemiş bu iş birliğini tanımlamak için birçok komplo teorisi kurdu… Demna’nın alt kültür şakalarını, Alessandro’nun kitsch dünyasından nasıl görüyoruz? Bu koleksiyon bir NFT’ye mi dönüşecek? Siz tüm bu soru işaretlerini bir kenara bırakıp şimdilik koleksiyonun tanıdını çıkarın!