Hollywood’un bugüne kadar görülmüş en romantik hikayelerinden birine ışık tutan “Malcolm and Marie” filminin başrollerini Zendaya ve John Washington paylaşıyorlar. Euphoria dizisinin yapımıcısı Sam Levinson tarafından karantina sürecinde yüksek önlemlerle, basından uzak şekilde çekilen film 2021’de Netflix’te izleyicilere göz kırpıyor.

Bir film yönetmenin ilk filminin galasının ardından kız arkadaşı ile diyaloglarına ışık tutan film; beraberinde getirdiği nostaljik esintilerle günümüz ile geçmiş arasındaki perdeyi bulanıklaştırıyor.

İkili ilişikinin buhran ve heyecan dolu dinamiğine maruz bırakıldığımız eserde her bir demeçten sonra kendimizi karşı tarafın vereceği cevabı beklerken buluyoruz. Filmin geçtiği bir gecelik süre öncesinde yaşananlar hakkında bilgimiz olmadığından her söylenen söz ile yeni bir yaklaşım takınma ihtiyacı hissediyor ve bazen Marie’ye üzülürken bazen ise Malcolm’un söylediklerinde haklılık payı olup olmadığını sorguluyoruz.

Tutku dolu bir ilişikinin kollarında geçirdiğimiz saat boyunca sinematografik açıdan tatmin edici görüntüler güçlü bir anlatım diliyle desteklenmiş karşılıklı tiradlaşmalarla kucaklaşıp bizleri soluksuz bir maceraya çıkarıyorlar. Aşkın ve tutkunun sıcak kollarının, birikmiş kırgınlıkların yol açtığı ateşli tartışmalar ile yavaşça karakterlerin kendilerine dolandığına tanık olurken bir yandan da ikili arasındaki dinamik, içselleştirilmemesi imkansız bir boyuta yükselip kendi hayatlarımıza ve geçmiş ilişkilerimize ayna tutuyor.  

Son günlerin, en alternatif çizgisinden ödün vermeden mainstream kitleye hitap etme kalitesine sahip yapımlarından biri olan “Malcolm and Marie” filminde Kid Cudi ve Yariv Milchan yönetici yapımcı olarak kadroda yer alırken, Levinson yazar ve yönetmen olarak rol alıyor.

Levinson çalıştığı ekiple alakalı memnuniyetini son röportajında dillendirerek Netflix’in yapımını, yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği bu projeyi bünyelerine dahil etmesinin geniş bir izleyici kitlesine erişimi kolaylaştırmasından dolayı bu yaşanılanı her film yapımcısının hayali olarak tanımlıyor.

Sizler de hayatınızda güçlü dinamiklerden doğan düzenli bir kargaşanın varlığına ihtiyaç duyuyorsanız eğer “Malcolm and Marie” Netflix’te sizleri bekliyor.