Ünlü lüks sokak giyim markası Les Benjamins, tanınmış köpek markası V.I.P Puppies ile yaptığı yeni işbirliğiyle çığır açıyor. Yeni kapsül koleksiyon, Les Benjamins kadın giyim baş tasarımcısı Lamia Al Otaishan ile V.I.P Puppies markasının kurucuları Sabrina Albarello ve Katerina Karelas’ın ortak ürünü. Uzun zamandır beklenen koleksiyon, Les Benjamins konforunu ve lüksünü V.I.P Puppies’in şık dokunuşuyla harmanlıyor. Renkli alternatifleri ile kapüşonlular, yelekler, tasmalar ve özel taşıma çantalarından oluşan koleksiyon, sevgili dostlarımız ve sahiplerine şık ve eğlenceli bir moda anlayışı sunuyor.

VIP markasıyla tasıl tanıştınız? Köpeklere özel bir kapsül koleksiyon yapma fikrinin arkasındaki motivasyon neydi? 

Lamia: Sabrina arkadaşım ve ben zaten onun Katerina ile beraber yürüttükleri bir köpek markalarının olduğunu önceden biliyordum.  Hepimiz birer köpek sevdalısıyız ve bu Les Benjamins için müthiş bir uyum oldu. 

Köpeklere özel bir moda markası oluşturmak için size ilham veren şey neydi ve marka hangi yönlere doğru eviriliyor?  

Sabrina & Katerina: Köpek giyim pazarında bir boşluk olduğunu gördük, aslında birçok farklı marka var ama parçaların tasarımına ve kullanılan malzemelerin kalitesine çok fazla dikkat etmiyorlar. Biz de moda endüstrisini köpek endüstrisi ile kesiştirmenin iyi bir fikir olabileceğini düşündük. Markaya köpek yatakları, mama kapları ve aynı zamanda sağlık ürünleri de dahil edeceğiz. 

Birlikte üretirken en çok hangi ayrıntıyı önemsediniz? Bu koleksiyonda iki markanın da DNA’sına ait hangi unsurlar karşımıza çıkıyor? 

Lamia: Farklı şekillerde bir sürü batik desenleri tasarladık ve en son biri üzerinde karar kılıp, ikinci kapüşonluyu daha nötr bir tonda seçtik. Her iki logoyu da birleştirmek koleksiyona estetik olarak çok iyi uydu ve aynı zamanda rahat ve konforlu olan kapüşonlular için doğru kesimi seçmek bizim için çok önemliydi.

Sabrina & Katerina: Kapüşonlulara, materyallerine ve iki logonun birleşmesi gibi detaylara çok önem veriyoruz.  Rahat ve aynı zamanda iyi kalitede kapüşonlular tasarlamak istedik ve Les Benjamins’in geniş kapsamlı bir çok stili var ama onlar asıl parçalarının kaliteleri ile biliniyorlar. 

Köpeklere özel bir kapsül koleksiyonun neden önemli olduğunu düşünüyorsunuz?  

Lamia: Evcil hayvanlarımızın ve bizim giydiğimiz kıyafetlerin uyumlu olmasını istedik ve koleksiyonu önemli yapan şey de bu çünkü bu kolay kolay bulabileceğimiz bir şey değil. 

Koleksiyon, köpek ve sahibi arasında bir bağ kuruyor. Tasarımını yaparken size ilham veren şey neydi? 

Lamia: Köpeklerimizle aramızda bir bağ olduğunu düşünüyorum ve bence uyumlu giyinmek özel bir şey.  Hepimiz el birliğiyle çalıştık ve İstanbul, Atina ve New York arasında gidip gelen aramalarla bunu gerçekleştirdik.  Bence etrafımızda olup biten bütün bu karmaşa arasında böyle bir şey gerçekleştirebilmemiz oldukça ilham verici. 

Sabrina & Katerina: Köpekler ve sahipleriyle uyumlu olan parçalar tasarlamak istedik. Sahipleri ile köpekleri arasında bir bağlantı olduğunu ve uyumlu kıyafetler üreten bir markaya sahip olmanın, kendi kişisel tarzınızı köpeğinize uygulayabilmek için ek bir bağlantı ekleyeceğini düşünüyoruz.

Bu koleksiyonun geleceği ufukta bize görünürken, yaratıcı ekip köpek yatakları, mama kapları ve sağlık ürünleri gibi diğer ürünlerin olası senaryoları ile bizi heyecanlandırmaya devam ediyorlar.  Size ve köpeğinize özel bu seçkin modern konfor yolculuğunun bir parçası olmak için www.lesbenjamins.com ya da veryimportantpuppies.dog  internet sitelerine göz atın!