Nike, daha önce eşi benzeri görülmemiş inovatif çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek rahatlıkla giyilip çıkarılabilen ayakkabısı “Go FlyEase” ile önemli bir yeniliğe imza attı. 

Son zamanlarda hepimizin kapıldığı “sneakers” furyası Nike tarafından yeni bir boyuta çıkarılıyor. Yenilikçi bir yaklaşımı güçlü bir estetik ile birleştirerek Back to the Future’ın baş karakteri Marty Mcfly’a yakışır türden bir modelle yeni türden bir rahatlığın kapıları sneaker düşkünlerine aralanıyor.

Bu gelişmeden tek yararlanacak insanlar sneaker düşkünleri değiller. Aynı zamanda çeşitli engeller yüzünden ayakkabılarını otonom şekilde giymeye zorlanan insanlar için bir mühendislik harikası niteliğinde değerlendirilebilecek “Go FlyEase” özgün tasarımı ile hayatımıza kolaylık ve stil getiriyor.

Nike FlyEase teknolojisi piyasaya sunulduğundan bu yana basketbol, ​​koşu ve spor giyim kategorilerinde ve pek çok inovatif ayakkabı tasarımında kullanılıyor. Birbirini izleyen her bir tasarım, FlyEase’i oluşturan tüm kriterleri bir araya getirerek mükemmel bir performans deneyimlenmesine olanak sağlıyor ve kullanılan teknolojiler mümkün olduğunca geniş bir aktif yaşam yelpazesine hizmet ediyor. Şampiyon paralimpik bir sporcudan bir öğrenciye veya elleri dolu bir ebeveyne kadar geniş skalada bir müşteri kitlesine hitap ediyor.

Dünyaca ünlü paralimpik sporcu Beatrice Vio, Nike Go Flyease ile ilgili “Genellikle ayakkabılarımı giymek için çok fazla zaman harcıyorum. Ancak, Nike Go FlyEase ile ayaklarımı ayakkabıların içerisine sokmam ve üzerlerinde zıplamam yeterli oluyor. Bu sadece sporcular için değil, herkesin yaşamında çok hızlı ve yeni bir teknoloji.” diyerek bizlerle Go FlyEase’in hayat değiştirici tasarımından duyduğu memnuniyeti paylaşıyor.

Başlangıçta üç farklı renk seçeneği olan ve sadece belirli Nike üyelerinin erişebileceği Nike Go FlyEase, bu yılın ilerleyen dönemlerinde daha geniş kitleler için satışa sunulacak!