İstanbul’un yaratıcı etkinlikleri için yeni gözde mekanı Tuhafier, multidisipliner yaklaşımıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Yaratılışı bakımından, farklı durum ve ihtiyaca göre şekil değiştirerek, eklektik tasarımıyla alışılmadık bir deneyim yaratıyor.

Mekanda özenle seçilmiş, hikayeleri olan ve farklı dönemlere ait obje, aksesuar, mobilya, tasarım ürünleri ve sanat eserleri arasında kendinizi bambaşka bir dünyada buluyorsunuz. Studio, Space ve Store başlıkları altında işleyen Tuhafier’de, Studio ekibi tasarım ve mimarlık projeleriyle ilgilenirken, Space daha çok etkinlik kısmında üretken. Mekandaki mobilya ve objelerin satışı ise çok yakında yayına girecek olan Store ile olacak. Tuhafier’de, sabah brunch eşliğinde bir toplantı yapabilir, öğlen özel gösterim filminizi seyredip, akşam canlı müzik eşliğinde, katılımcılarla etkileşim kurabildiğiniz eğlenceli bir partide bulabilirsiniz kendinizi.

Tasarım ve mimari projelerden atölyelere, tiyatro, sergi ve konser gibi sanatsal etkinliklerden lansman, özel partiler ve çekimlere, bireysel ve kurumsal etkinliklere kadar farklı  organizasyonların yapılabildiği yaşayan bir organizma olan Tuhafier, bugüne kadar yapmış olduğu tüm etkinliklere kendi imzasını atarak disiplinler arası ve kendine özgü yaklaşımını pekiştiriyor.

Tuhafier’nin en göze çarpan özelliklerinden biri de, kendini sınırlandırmadan, mekanın kurgusunu ve  fonksiyonunu katılımcıların yaratıcılığına sunmak. Ve bu yaklaşımıyla da, İstanbul’un  kültür, sanat ve performans sahnesine yepyeni bir kapı açıyor.